Dodane:  7 lutego 2018, 23:43 | Marek

U-18: Niewykorzystana szansa

W piątej rundzie FA Youth Cup Newcastle United prowadziło 2:0 na wyjeździe z Norwich City, by ostatecznie odpaść z rozgrywek po dogrywce. Kanarki wygrały 4:3.

Pierwsza połowa układała się po myśli Srok. Najpierw Kelland Watts na raty pokonał 15-letniego bramkarza Kanarków, a później Elias Sorensen głową podwyższył na 2:0.

Jednak w ostatniej minucie przed przerwą gospodarze zdobyli kontaktowego gola po strzale Anthony’ego Spyrou. Bramkarz Srok odbił piłkę na poprzeczkę, ale sędzia liniowy uznał, że później futbolówka spadła za linię i wróciła w pole, więc gol został uznany.

Piłkarze Norwich dostali wiatr w żagle i w 71 minucie wyszli na prowadzenie po główce Timiego Odusiny. 10 minut później Newcastle trafiło w słupek, a gospodarze wyszli z kontrą, którą skutecznie wykończył Alan Fleming.

Newcastle jednak się nie poddało i walczyło o dogrywkę. To udało się osiągnąć w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, a na listę strzelców wpisał się Adam Wilson.

Niestety w dogrywce nie udało się pójść za ciosem, chociaż świetną okazję miał Sorensen, ale nie trafił w światło bramki. W 101 minucie zwycięskiego gola dla Norwich zdobył Spyrou.

Jest to bolesna porażka dla Srok, które w razie awansu w ćwierćfinale podejmowałyby Bury lub Birmingham City, a więc drużyny w swoim zasięgu.