Pierwszy mecz Newcastle United

10 grudnia 1892 roku, w chłodne popołudnie, na St. James’ Park zjawiło się 3 tysiące kibiców, by być świadkami debiutu zespołu, który miał za 10 lat stać się czołowym w Anglii. Newcastle United, które powstało po połączeniu drużyn East End i West End, w swoim pierwszym w historii meczu podejmowało Middlesbrough Ironopolis w ramach Northern League.

W pierwszej połowie Newcastle miało dosłownie z górki, ponieważ wtedy boisko na St. James’ Park było bardzo nachylone. Bramka przy Leazes End stała o ponad pięć metrów wyżej niż ta przy Gallowgate.

Gospodarze próbowali to wykorzystać, ale świetnie spisywał się bramkarz Ironopolis, a obrońca Elliott również był w znakomitej formie. Przez większość pierwszej połowy Newcastle przeważało, ale nie potrafiło zdobyć gola.

Jeszcze przed przerwą inicjatywę przejęło Ironopolis i to wystarczyło, by McReddie wpisał się na listę strzelców. Był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Po przerwie goście ruszyli do ataku chcąc jeszcze zwiększyć prowadzenie, co udało się, gdy Davida Whittona pokonał McArthur.

Poirytowane Newcastle wzięło się do roboty, a pomocnicy coraz bardziej dominowali w środku boiska. Przyniosło to pożądane efekty, bo Harry Reay zdobył pierwszego w historii gola dla Newcastle United.

Gospodarze starali się jeszcze wyrównać wynik spotkania, ale znów bramkarz i obrońcy z Middlesbrough pokazali, że tego dnia byli w formie i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Northern League
Newcastle United - Middlesbrough Ironopolis 1:2 (0:1)
Bramki:
Reay - McReddie, McArthur

Skład Newcastle: David Whitton, Peter Watson, James Miller, Robert Crielly, William Graham, Joseph McKane, Harry Reay, Thomas Crate, Jock Sorley, James Collins, Joseph Wallace

Zdjęcia

Początki klubu z Newcastle.

Zdjęcie jednej z pierwszych drużyn Newcastle.

The Hawthorns

Terminarz 07.03 West Brom (w)13.03 Aston Villa (d)20.03 Brighton (w)03.04 Tottenham (d)10.04 Burnley (w)17.04 West Ham (d)
Tabela 1. Man City 27 652. Man Utd 27 513. Leicester 27 504. Chelsea 27 475. Everton 26 466. West Ham 26 45

Jordan Hednerson będzie pauzował przez 10 tygodni z powodu kontuzji pachwiny, jakiej doznał w meczu Liverpoolu z Evertonem (0:2).

Boczny obrońca Leicester City James Justin nie zagra do końca sezonu po tym, jak zerwał więzadła krzyżowe w meczu FA Cup.

Marcos Rojo przeniósł się z Manchesteru United do Boca Juniors. 30-latek był piłkarzem Man Utd od 2014 roku, ale od ponad roku nie grał.

Joel Matip nie zagra do końca sezonu z powodu urazu więzadła kostki. Liverpool wzmocnił obronę Ozanem Kabakem i Benem Daviesem.

Southampton wypożyczył Takumi Minamino z Liverpoolu do końca sezonu. Japończyk zajmie miejsce Shane’a Longa, który odszedł do Bournemouth.

Skrót meczu pomiędzy Newcastle United a Wolverhampton Wanderers w ramach 26. kolejki Premier League. Sroki miały wiele szans, by wygrać, ale ostatecznie zremisowały 1:1.