Dodane:  2 grudnia 2017, 20:18 | Marek

U-18: Chelsea górą

W tym samym dniu, w którym pierwsza drużyna Newcastle United przegrała w Chelsea, również zespół do lat 18 przegrał pucharowe spotkanie z The Blues.

Młode Sroki, które zajmują ostatnie miejsce w ligowej dywizji północnej, pojechały do lidera dywizji południowej i było to widać na boisku.

Chelsea od początku miała przewagę, ale udało się to udokumentować dopiero w 42 minucie. Gola dla gospodarzy zdobył Charlie Brown, który skorzystał ze słabego strzału Conora Gilmoura.

Sroki mogły wyrównać tuż przed przerwą, ale świetna interwencja bramkarza Chelsea pozbawiła bramki Kurtisa Russella.

Newcastle musiało się jednak skupić na obronie własnego pola karnego i udawało się to aż do 79 minuty. Wtedy Brown drugi raz trafił do siatki, strzałem z pięciu metrów.

Mimo słabej gry, Srokom udało się zdobyć honorowego gola przed odpadnięciem z rozgrywek. Thomas Cole strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi.

Sroki w fazie grupowej Premier League zgromadziło trzy punkty w trzech meczach i zajęło trzecie miejsce w swojej grupie, które nie daje awansu do fazy pucharowej.