Dodane: 10 września 2017, 19:24 | Marek

Kapitan Lascelles na ratunek

Nieobecność Rafy Beniteza nie zaszkodziła Newcastle United, które pokonało na wyjeździe Swansea City 1:0. Bohaterem spotkania był Jamaal Lascelles, który najpierw uratował Sroki przed stratą bramki, a później zdobył zwycięskiego gola.

W piątej minucie Isaac Hayden oddał strzał prosto w Łukasza Fabiańskiego i to było prawie wszystko, o czym warto było wspomnieć po pierwszej półgodzinie gry. Gola próbowali zdobyć też Jacob Murphy i Joselu, ale ich woleje były bardzo niecelne.

W końcu w 33 minucie do wysiłku Łukasza Fabiańskiego zmusił Joselu. Po dośrodkowaniu Matta Ritchie’ego w dalszy róg bramki główkował Hiszpan, a bramkarz Swansea końcami palców wybił futbolówkę na rzut rożny.

Po tej akcji tempo spotkania się zwiększyło, a szansę na gola miało Swansea. Po błędzie Isaaca Haydena piłkę przejął Jordan Ayew i po jego strzale interweniował Rob Elliot.

Piłka wyszła na rzut rożny, po którym świetnie w polu karnym znalazł się Alfie Mawson, ale po jego uderzeniu głową, piłka o centymetry minęła bramkę Srok.

Pierwsza połowa zakończyła się tak, jak się zaczęła: strzałem Haydena wprost w Fabiańskiego.

Po przerwie Swansea zdecydowanie przejęło inicjatywę. Z ostrego kąta Elliota próbował zaskoczyć Tom Carroll, lecz okazało się to zbyt trudne zadanie.

W 60 minucie Tammy Abraham urwał się obronie Srok, minął Roba Elliota, po czym uderzył w kierunku pustej bramki i tylko wspaniała interwencja Lascellesa uratowała Newcastle.

Później to Newcastle starało się wyjść na prowadzenie, ale strzały Ayoze Pereza i dwa Joselu nie sprawiły problemów Fabiańskiemu, a szczególnie Perez powinien spisać się lepiej.

Na kwadrans przed końcem w końcu piłka wpadła do bramki. Ritchie dośrodkował z rzutu rożnego, a Lascelles świetnie ruszył do piłki, wysoko wyskoczył i głową trafił do siatki.

Swansea do końca próbowała doprowadzić do wyrównania, ale Sroki dobrze się broniły. Jedyna okazja dla gospodarzy pojawiła się w doliczonym czasie gry, gdy piłkę na prawej stronie pola karnego dostał Luciano Narsingh, ale nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego Elliota.

Newcastle odniosło pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w Premier League od grudnia 2015 roku. Dzięki temu Sroki wskoczyły na dziesiąte miejsce w tabeli, a także sprawiły wspaniały prezent Benitezowi oraz obchodzącemu dziś urodziny Ritchie’emu.