Dodane:  7 września 2017, 21:38 | Marek

Podsumowanie reprezentantów

Piłkarze Newcastle United, z wyjątkiem Irlandczyków, w dobrych humorach wrócili ze zgrupowań drużyn narodowych. Niestety urazu doznał Chancel Mbemba.

Matt Ritchie (Szkocja)
Szkocja wygrała swoje mecze z Litwą oraz Maltą i zachowuje szanse na awans do Mistrzostw Świata, ale Ritchie niewiele pomógł kolegom. W rywalizacji z Litwą wszedł na ostatnie 25 minut, a spotkanie z Maltą przesiedział na ławce.

Aleksandar Mitrović (Serbia)
Dwa cenne zwycięstwa odniosła Serbia. Mitrović rozegrał 82 minuty przeciwko Mołdawii i zdobył gola na 3:0, ustalając końcowy wynik meczu. Później w meczu wyjazdowym z Irlandią zagrał 72 minuty, a Serbia wygrała 1:0 umacniając się na pierwszym miejscu grupy D eliminacji Mistrzostw Świata z 4-punktową przewagą nad drugą Walią.

Rob Elliot, Ciaran Clark (Irlandia)
Irlandia w meczach z Gruzją i Serbią ugrała tylko jeden punkt i spadła na trzecie miejsce w grupie. W obu spotkaniach Clark grał od początku do końca, a Elliot siedział na ławce.

Matz Sels (Belgia)
Matz Sels z trybun obserwował, jak jego koledzy z drużyny narodowej pokonują Gibraltar (9:0) oraz Grecję (2:1), czym zapewnili sobie wyjazd do Rosji.

Christian Atsu (Ghana)
Christian Atsu zaliczył 180 minut w dwóch meczach z Kongiem. Ghana zdobyła w nich cztery punkty, ale niewiele to pomogło, bo na dwie kolejki przed końcem eliminacji Czarne Gwiazdy tracą do Egiptu cztery punkty.

Chancel Mbemba (DR Konga)
Dwa mecze z Tunezją grała Demokratyczna Republika Konga z Mbembą w składzie. W pierwszym meczu w Tunezji gospodarze wygrali 2:1, a Mbemba rozegrał 90 minut. W rewanżu Mbemba zdobył gola głową, a przy stanie 2:0 doznał kontuzji. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, co Demokratycznej Republice Konga mocno komplikuje sprawę wyjazdu na Mundial.

Henri Saivet (Senegal)
Dwoma remisami zakończyły się potyczki Senegalu z Burkiną Faso, które Saivet obserwował z trybun. Sprawa awansu w tej grupie jest otwarta. Pierwszą Burkinę Faso od ostatniej, czwartej RPA dzielą zaledwie dwa punkty.

Freddie Woodman (Anglia U-21)
Woodman był rezerwowym w zremisowanym meczu eliminacji Mistrzostw Europy z Holandią, a cztery dni później dostał szansę w bramce Anglików i w pełni ją wykorzystał, zachowując czyste konto w wygranym 3:0 spotkaniu z Łotwą.

Mikel Merino (Hiszpania U-21)
Merino zdobył gola i zaliczył asystę w towarzyskim spotkaniu z Włochami (3:0), a później rozegrał 90 minut przeciwko Estonii w eliminacjach Euro U-21. Hiszpanie wygrali 1:0.