Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 29 marca 2017, 22:12 | Marek

Darlow: Chcemy wygrać ligę

Karl Darlow zapewnił, że wszyscy w szatni Newcastle United są nastawieni na końcowe zwycięstwo w Championship i nawet drugie miejsce byłoby rozczarowaniem.

Zapytany, czy byłby zawiedziony brakiem triumfu, Darlow odpowiada: - Zdecydowanie. Jako zespół, każdy z nas chce wygrać ligę. Przyjęlibyśmy drugie miejsce, gdyby do tego doszło, ale wiemy, że celem jest awans i wszyscy chcemy wygrać ligę. Zobaczymy jak to się potoczy.

Prawie miesiąc temu Newcastle pokonało na wyjeździe Brighton & Hove Albion i Huddersfield Town, dokładając do tego bezbramkowy remis z Reading, a golkiper Srok doskonale wie, że bez tych wyników byłoby trudno o awans.

- To były bardzo ważne rezultaty - dodaje. - Dzięki nim sytuacja dla nas stała się bardzo pozytywna. Gdyby wyniki poszły w drugą stronę, to teraz byśmy sobie myśleli: „Musimy znowu przebijać się do czołowej dwójki”.

- To były trzy ważne wyniki. Szczególnie pierwsze dwa, to były naprawdę mecze o 6 punktów, a to kolejny raz pokazało mentalność i jakość, jaką posiadamy w zespole.

- Możemy pojechać do czołowych drużyn i je pokonać. Musimy to kontynuować.

W sobotę Newcastle podejmie Wigan, a Darlow nie wie jeszcze kto zagra przed nim w linii obrony, gdyż kontuzjowani są Ciaran Clark, Grant Hanley oraz DeAndre Yedlin.

26-latek jednak tym się nie przejmuje i dodaje: - Po prostu trzeba się z tym pogodzić. Tak jak mówiłem, mamy jakość w całej kadrze. Ktokolwiek wejdzie, wykona dobrą robotę.

- Musimy wierzyć w każdego, kto wchodzi i każdego, kto gra. Menedżer ma tę wiarę, co można zobaczyć w rotacji, jakiej dokonuje przez cały sezon.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl