Benitez w drodze do Newcastle
Dziennikarze informują, że wszystkie szczegóły kontraktu zostały już ustalone i jeszcze dzisiaj klub powinien oficjalnie potwierdzić, że Hiszpan dalej będzie pełnił funkcję menedżera.
Nowa umowa, tak jak poprzednia, będzie obowiązywała przez trzy lata.
Benitez będzie miał pełną kontrolę nad transferami klubu i otrzyma spory budżet transferowy na wzmocnienie drużyny, która ma po jednym sezonie wrócić do Premier League.
56-letni szkoleniowiec po tym, jak nie udało mu się uratować Newcastle przed spadkiem do Championship, mógł zerwać kontrakt z klubem i początkowo tak zamierzał zrobić.
Ogromne wsparcie kibiców, jakie otrzymał podczas dziesięciu meczów sprawiło, że zaczął rozważać pozostanie na St. James’ Park, ale dodał, że potrzebuje odpowiednich zapewnień.
Mike Ashley i Lee Charnley byli gotowi pójść mu na rękę i po trwających prawie dwa tygodnie negocjacjach doszli do porozumienia, a Benitez otrzymał wszystkie zapewnienia na piśmie.
Wesprzyj działalność NUFC.com.pl
Komentarze | 0
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.




























Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.
Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.
Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.
West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.





