Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 20 maja 2016, 15:12 | Marek

Armstrong powalczy

Adam Armstrong zamierza w lecie dać z siebie wszystko, by wywalczyć miejsce w pierwszym zespole Newcastle United i liczy na szansę gry w Championship.

19-latek cały sezon spędził na wypożyczeniu w Coventry City, gdzie w 40 meczach zdobył 20 goli, a teraz chce zrobić kolejny krok naprzód w swojej karierze.

- Newcastle to jest mój klub i dla nich chcę grać. Chcę bardzo ciężko pracować podczas przygotowań do sezonu i spróbuję przekonać do siebie menedżera - mówi Armstrong.

- Do Coventry trafiłem jako 18-latek i myślę, że potrzebowałem tego w mojej karierze. Grałem w wielu meczach drużyn do lat 21 i wystąpiłem w piętnastu ligowych meczach Newcastle, po pięć minut tu i tam, dzięki czemu także zyskałem sporo doświadczenia.

- Jednak przejście z drużyny do lat 21 do League One to wielki krok. Grasz o punkty, gdy jesteś wypożyczony, a w U-21 chodzi o szkolenie piłkarzy i o grę w piłkę we właściwy sposób.

- To było dla mnie naprawdę dobre i zobaczymy, co wydarzy się w przyszłym sezonie.

Przygotowania do nowego sezonu Armstrongowi zakłócą Mistrzostwa Europy do lat 19, które odbędą się w lipcu w Niemczech, ale młody napastnik z radością pojedzie na ten turniej.

- Gram dla Anglii odkąd mam 15 lat i pokonuję wszystkie kolejne szczeble. W lipcu mamy Euro, a dwa lata temu udało mi się odnieść sukces z reprezentacją do lat 17 - dodaje Armstrong.

- Musimy to utrzymać i myślę, że to może się udać z piłkarzami, których mamy.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 2

Misialdo napisał:20.05.16, 16:41
Licze, ze ten chlopak w koncu dostanie szanse w czarno bialej koszulce, na pewno ma talent, a do gry w Championship bedzie mu sie latwiej przebic niz jakby NUFC było w PL. Mam nadzieje, ze sieknie dla nas duzo bramek jak Carroll podczas naszego ostatniego sezonu na zapleczu.
Dominooo123 napisał:23.05.16, 13:21
Z mitro moim zdaniem by sobie radzili dobrze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl