Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 27 października 2013, 18:28 | Marek

Poyet: Ważne zwycięstwo

Menedżer Sunderlandu Gus Poyet stwierdził, że wszystko było ważne w dzisiejszym meczu, w którym jego drużyna pokonała Newcastle United 2:1. Urugwajczyk był zadowolony z postawy swoich zawodników i cieszy się, że dał trochę radości kibicom.

Poyet powiedział po derbach: - Myślę, że dzisiaj wszystko było ważne. To nasze pierwsze zwycięstwo, co było kluczowe, trzeba zacząć wygrywać mecze, przeciwko naszym największym rywalom, a poza tym był to mój pierwszy domowy mecz.

- Czasami w tych meczach nie chodzi o to, by grać dobrze, a o to, żeby wygrywać. Jestem przekonany, że przez kilka najbliższych dni nasi kibice będą zachwyceni, a piłkarze odetchną z ulgą.

- Gdy zobaczyłem, że doliczone są cztery minuty, to myślałem, że dostanę zawału serca, ale tak to teraz nam się układa, że nic nie będzie łatwe.

- Zawsze chodzi o walkę i wystawianie zawodników, którzy na boisku dadzą z siebie wszystko.

- Był moment, w którym musieliśmy podjąć ryzyko, powalczyć o zwycięstwo, a cóż to był za gol na trzy punkty i to w jakim momencie. Wszystko było idealne.

Z kolei Borini zapytany, czy zwycięstwo w derbach doda skrzydeł Sunderlandowi, mówi: - Mamy taką nadzieję. Dzisiaj daliśmy z siebie wszystko.

- To jest wyjątkowy mecz i musieliśmy pokazać, że wszystko w tym meczu jest specjalne. Wygraliśmy i liczymy na to, że teraz odniesiemy kilka zwycięstw.

- Jeśli będziemy grać tak, jak dzisiaj, ale z większym spokojem, to możemy poprawić naszą grę.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl