Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 20 października 2011, 21:54 | Marek

Lawrenson: 2:0 dla Newcastle

W typowaniu wyników na weekendowe mecze Premier League Mark Lawrenson, ekspert BBC, uważa, że Newcastle United pokona Wigan Athletic 2:0. Były piłkarz Liverpoolu chwali styl Srok i nie widzi szans, by Wigan zdobyło chociaż punkt.

- Newcastle utrzymało swój początek sezonu bez porażki po niedzielnym meczu z Tottenhamem i po dobrej grze. Spurs dwukrotnie prowadziło, ale ludzie Alana Pardew za każdym razem wyrównywali i ostatecznie to przyniosło nagrodę – mówi Lawrenson.

- Mają wielką wiarę i znakomity bilans u siebie. Pod wodzą Pardew St. James’ Park jest jeszcze trudniejsze dla przyjezdnych niż było przez ostatnie lata. Mają czterech napastników walczących o dwa, a czasami o jedno miejsce i ta rywalizacja najwyraźniej działa.

- W lecie sprzedali wielkich i kupili mniejszych, jeżeli chodzi o wysokość płac, ale to działa i Mike Ashley poczuje się usprawiedliwiony. W końcu jego ogromne inwestycje się spłacają.

- Następny rywal to Wigan, drużyna trudna do przewidzenia, ciągle są nierówni podczas 90-ciu minut, a co dopiero z meczu na mecz, a ich obrona jest beznadziejna. Nie widzę szans, by mogli wyjechać z Newcastle z czymś innym niż z porażką.

Gwiazda indyjskiego krykieta Muttiah Muralitharan, który w tym tygodniu jest gościem typowania BBC, uważa, że kibice na St. James’ Park nie zobaczą bramek.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl