Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane:  1 sierpnia 2013, 15:11 | Marek

Elliot: Jesteśmy silniejsi

Rob Elliot uważa, że słabe wyniki z zeszłego sezonu i ciężkie treningi sprawiają, że Newcastle United jest silniejszym zespołem, niż przed rokiem. Rezerwowy bramkarz Srok wierzy, że również styl gry zespołu uległ znacznej poprawie.

- Ostatni rok był ciężki. Jednak jesteśmy dobrym zespołem i gramy dobrą piłkę. Wypoczęliśmy w wakacje i ciężko pracujemy podczas przygotowań do sezonu - mówi Elliot.

- Już czujemy się gotowi do gry w Premier League, ale mamy jeszcze dwa sparingi.

- Myślę, że w dwóch ostatnich meczach pokonaliśmy ostry zakręt. Kondycja zaczyna się poprawiać. Każdy może zobaczyć nasz styl gry na jeden, dwa kontakty.

- Nasi napastnicy się przełamują. To było dla nas kilka dobrych dni.

W ostatnim meczu z St Mirren gola dla Srok zdobył Papiss Cisse, który długo negocjował z klubem w sprawie sponsora na koszulkach. Elliot cieszy się z powrotu Senegalczyka.

- Teraz mamy Papissa, który znajduje się w odpowiednim miejscu, by wykończyć akcje, które wykreujemy. Fajnie byłoby go zobaczyć w ataku razem z Sholą.

- Papiss jest naszą „dziewiątką”. To słynna koszulka w Newcastle, a jeśli będziesz zdobywał gole, to zawsze będziesz bohaterem.

- Papiss na pewno to może zrobić. Gol, jaki zdobył przeciwko St Mirren, mógł wydawać się łatwy, ale proszę mi wierzyć, że to nie była łatwa szansa. Jednak on taki jest i dlatego jest wyjątkowy.

O tym, czy spór Cisse z klubem będzie miał wpływ na drużynę, Elliot mówi: - Nie sądzę, by ktoś ma problem z tym, co się stało. To była prywatna sprawa.

- Wszyscy próbują robić z tego większy problem. Trzeba szanować jego wiarę. Papiss chciał wrócić do drużyny. Jak zwykle ludzie z zewnątrz to rozdmuchali.

- Papiss ciężko pracuje, by być na boisku, a jego gole są dla nas bardzo ważne.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl