Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 22 września 2025, 22:54 | Marek

Thiaw: Broniliśmy się bardzo dobrze

Malick Thiaw nie ukrywał zadowolenia ze swojego pierwszego występu w wyjściowej jedenastce Newcastle United i zachowania czystego konta w meczu z Bournemouth.

Malick, bardzo dobry występ. Jak to oceniasz?
- To był trudny mecz, ale ogólnie był to dobry występ. Są rzeczy do poprawy i postaramy się je poprawić w przyszłości. Wyjazd do Bournemouth jest trudny i myślę, że możemy być zadowoleni, że nie straciliśmy gola, broniliśmy się bardzo dobrze. Tak jak mówiłem, są rzeczy do poprawienia i spróbujemy wygrać kolejne mecze.

Żadna z drużyn nie stworzyła sobie wielu okazji, ale domagaliście się karnego dla Newcastle. Co Ty o tym uważasz? Wiem, że byłeś daleko, ale jak to widziałeś?
- W trakcie meczu było trudno dostrzec szczegóły, ale Nick powiedział mi, że był faulowany, więc mu wierzę.

Z kolei ty zaliczyłeś pełny debiut w Premier League. Jakie masz przemyślenia?
- Bardzo się cieszę, że w końcu zagrałem od pierwszej minuty. Tyle mogę powiedzieć. Musiałem trochę poczekać, co jest normalne, kiedy przychodzisz do nowej drużyny i nie brałeś udziału w okresie przygotowawczym. Trzeba się dostosować do taktyki, czego oczekuje trener i jak drużyna gra. Starałem się dawać z siebie wszystko.

Czyste konto mówi samo za siebie. Jak oceniasz swoją grę i ustawienie drużyny?
- Myślę, że to dobrze zadziałało i było dobrze. Myślę, że to coś, od czego możemy zacząć i na pewno możemy być jeszcze lepsi.

Bardzo solidny występ. Czy byłeś zmartwiony, kiedy sprokurowałeś rzut wolny zaraz po tym, jak otrzymałeś żółtą kartkę?
- Nie, nigdy nie mam takich obaw w trakcie meczu. Oczywiście w trakcie gry jest impet, więc miałem nadzieję, że nie zdobędą gola.

To była długa podróż dla kibiców, jedna z najdłuższych w sezonie. Jak czujesz się z tym, że daliście im punkt na drogę powrotną?
- Muszę przyznać, że odkąd tu jestem, to kibice są wspaniali. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem, szczerze mówiąc. Bardzo mocno nas wspierają. Bardzo się cieszę i staramy się im dać to, co najlepsze. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach damy im trzy punkty.

Z kolei ty będziesz próbował na tym występie.
- Dokładnie tak, chcę codziennie się rozwijać i uczyć nowych rzeczy.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl