Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 29 sierpnia 2025, 21:11 | Marek

Kuol odchodzi do Sparty Praga

Newcastle United poinformowało, że Garang Kuol rozstał się z klubem po dwóch i poł roku. Reprezentant Australii będzie teraz reprezentował barwy Sparty Praga.

20-latek dołączył do Srok w styczniu 2023 roku jako wielka nadzieja australijskiej piłki, mimo młodego wieku miał już występy w drużynie narodowej, w tym na Mistrzostwach Świata 2022.

Po dołączeniu do Srok został od razu wypożyczony do szkockiego Hearts, a kolejny sezon spędził w holenderskim FC Volendam, z którym zaliczył spadek do drugiej ligi.

Po powrocie do Newcastle w lecie 2024 roku, dołączył do drużyny do lat 21, gdzie zaliczył udany sezon, szczególnie w drugiej połowie, a w kwietniu był nominowany do nagrody dla piłkarza miesiąca w rozgrywkach Premier League 2.

W pierwszej drużynie nigdy nie zaliczył oficjalnego debiutu. Teraz będzie próbował nadać rozpędu swojej karierze w Sparcie Praga, gdzie członkiem sztabu szkoleniowego jest Diarmuid O’Carroll, który w zeszłym sezonie prowadził go w Newcastle w zespole U-21.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl