Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 29 sierpnia 2025, 20:38 | Marek

U-21: Przełamanie, ale wciąż bez zwycięstwa

Po dwóch porażkach na domowym boisku, drużyna Newcastle United do lat 21 zremisowała na wyjeździe z Birmingham City 2:2 i zdobyła pierwszy punkt do ligowej tabeli.

W pierwszej połowie gole nie padły, ale Sroki dwukrotnie musiały ratować się przed stratą bramki. Raz dobrze interweniował Adam Harrison, a raz Dylan Charlton wybijał piłkę z linii bramkowej. Z kolei z kontuzją boisko musiał opuścić Trevan Sanusi.

Pierwszy gol padł już cztery minuty po przerwie. Alfie Harrison dośrodkował z rzutu rożnego, a Charlie McArthur głową skierował piłkę do siatki.

Birmingham wyrównało w 58 minucie, gdy w zamieszaniu w polu karnym Newcastle najlepiej odnalazł się Bria Bateman i pokonał Adama Harrisona. Z kolei 21 minut później z rzutu karnego gola dla The Blues zdobył Aurelian Guernier, który sam wywalczył jedenastkę.

Srokom udało się wyrównać w doliczonym czasie gry. Po świetnym podaniu od Joe Braysona, Sean Neave miał przed sobą tylko bramkarza, którego ominął i trafił do pustej bramki.

Piłka jeszcze raz znalazła się w bramce Birmingham, ale zanim Neave ją tam umieścił, sędzia liniowy dopatrzył się spalonego Travisa Hernesa.

Premier League 2
Birmingham City2 (0)
Newcastle United2 (0)

⚽ Bateman (58’), Guernier (79’-karny) - McArthur (49’), Neave (90’+1)

Skład NUFC: Adam Harrison, Ciaran Thompson (75’ Logan Watts), Miodrag Pivaš (63’ Cathal Heffernan), Charlie McArthur, Dylan Charlton, Scott Bailey, Travis Hernes, Alfie Harrison, Trevan Sanusi (24’ Fraser Harper), Seung-soo Park (Joe Brayson 75), Sean Neave


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl