Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane:  9 sierpnia 2025, 19:51 | Marek

Sela Cup dla Atletico Madryt

Atletico Madryt pokonało Newcastle United 2:0 w meczu o Sela Cup na St. James’ Park. Dla Srok był to ostatni sprawdzian przed zaczynającym się za tydzień sezonem Premier League.

W pierwszych 30 minutach niewiele działo się na boisku, przeważali goście, ale nie potrafili poważnie przetestować Nicka Pope’a aż do 31 minuty. Wtedy bramkarz Srok instynktownie odbił strzał Matteo Ruggeriego z ostrego kąta.

W 34 minucie Kieran Trippier podszedł do rzutu wolnego wywalczonego przez Harrisona Ashby’ego tuż przed polem karnym. Jan Oblak odbił jego strzał w bok, Harvey Barnes wrzucił piłkę z powrotem przed bramkę, a Joelinton główkował obok bramki.

7 minut później Trippier dośrodkował z rzutu wolnego spod linii bocznej i znów piłka trafiła na głowę Joelintona, który tym razem uderzył trochę za wysoko.

Na drugą połowę Sroki wyszły nastawione ofensywnie, ale w 50 minucie dały się zaskoczyć rywalom, którzy wyszli z kontrą po rzucie rożnym i Julian Alvarez wpakował piłkę do bramki.

W 61 minucie Diego Simeone wymienił całą jedenastkę i szybko to przyniosło efekty. Po szybkim ataku Alexander Sorloth podał do Antoine’a Griezmanna, który niezbyt mocnym, ale sprytnym strzałem zaskoczył Pope’a i umieścił piłkę przy dalszym słupku.

Newcastle nie miało pomysłu, jak odrobić straty i jak poradzić sobie ze świeższymi rywalami. Na domiar złego urazu doznał Anthony Gordon, ale opuścił boisko o własnych siłach.

Zwycięstwo gości mogło być okazalsze, ale Pope odbił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę na rzut rożny po mocnym strzale Taufika Seidu zza pola karnego.

Sela Cup
Newcastle United0 (0)
Atletico Madryt2 (0)

⚽ Alvarez (50’), Griezmann (63’)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier (87’ Leo Shahar), Sven Botman (46’ Alex Murphy), Jamaal Lascelles, Tino Livramento, Harrison Ashby (61’ Alfie Harrison), Joelinton, Sandro Tonali, Anthony Gordon (84’ Sean Neave), Harvey Barnes, Anthony Elanga

Atletico: Jan Oblak (61’ Juan Musso), Marcos Llorente (61’ Marc Pubill), Matteo Ruggeri (61’ Javier Galan), David Hancko (61’ Clement Lenglet), Robin Le Normand (61’ Taufik Seidu), Thiago Almada (61’ Alexander Sorloth), Johnny Cardoso (61’ Antoine Griezmann), Alex Baena (61’ Jano Monserrate), Conor Gallagher (61’ Koke), Giuliano Simeone (61’ Nahuel Molina), Julian Alvarez (61’ Carlos Martin)

Sędzia: Jarred Gillett


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl