Gordon: Rozumiem przez co przechodzi Alex
Liverpool zabiega o pozyskanie napastnika Newcastle United, póki co nieskutecznie, a on sam chciałby zmienić klub. Rok temu Gordon znalazł się w podobnej sytuacji.
- Rozumiem przez co Alex przechodzi. Mogę tylko powiedzieć, że to czysta przyjemność, że w tym roku nie jestem brany pod uwagę w spekulacjach transferowych! Pierwszy raz od trzech lat! Było tak spokojnie, psychicznie odświeżająco - mówi Gordon dla Daily Mail.
Zapytany, czy to się może zmienić, odpowiedział: - Nie, nie! Trzymajcie mnie od tego z daleka. Nie jestem łączony z żadnym klubem i jestem szczęśliwy w tym miejscu. Znów cieszę się piłką.
W zeszłym roku, gdy Newcastle miało problemy z PSR, Gordon był bliski odejścia z Newcastle, ale ostatecznie udało się sprzedać Elliota Andersona i Yankubę Minteha, co wystarczyło do zmieszczenia się w limitach zasad zysku i zrównoważonego rozwoju.
- To prawda, tak było - dodaje Anglik. - Nigdy nie kłamię. To było dla mnie trudne, bo miałem Euro, które psychicznie było dla mnie okropne. Byłem tam, ale nie grałem.
- Później była sprawa z transferem. Przez PSR myślałem, że odejdę w którymś momencie okna transferowego. Nie doszło do tego. Musiałem zupełnie przestawić swoje myślenie na to, że będę musiał zmienić klub, a potem z powrotem na to, że do tego nie dojdzie i to było trudne.
- Jestem człowiekiem. To naprawdę trudne. Dlatego rozumiem przez co przechodzi Alex. Współczuję mu. Będzie przechodził przez wiele. Klub przechodzi przez wiele. Mam nadzieję, że ostatecznie wszyscy dostaną to, czego chcą.
Z kolei dla Gordona to lato jest najlepsze w ostatnich latach, gdyż pierwszy raz od kilku lat miał okazję wypocząć po sezonie i wrócił do klubu w pełni sił fizycznych oraz psychicznych.
- Ostatnie trzy lata były dla mnie psychicznie męczące. Piłka nożna stała się jak obowiązek, wokół mnie było sporo hałasu. Było sporo meczów, a ja nie miałem wolnego lata - przyznaje.
- Po Mistrzostwach Europy do lat 21 w 2023 roku miałem cztery dni wolnego. Zeszłego lata miałem nieco ponad tydzień wolnego, do tego całe te zamieszanie. W zeszłym roku momentami czułem się zawsze negatywnie, fizycznie i psychicznie wyczerpany. Teraz już tak nie czuję.
- Miałem wolne lato, całe pięć czy sześć tygodni, z rodziną i przyjaciółmi. Widać, że jestem naprawdę odświeżony. Odzyskałem głód futbolu. Czuję to. W zeszłym roku tego nie miałem.
Wesprzyj działalność NUFC.com.pl
Komentarze | 0
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.




























Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.
Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.
Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.
West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.





