Newcastle bezradne w meczu z Aston Villą

Aston Villa od pierwszego gwizdka rzuciła się do ataku i to przyniosło efekt, bo już w 34 sekundzie piłka wylądowała w bramce Srok. Ollie Watkins oddał strzał, piłka odbiła się od interweniującego Fabiana Schära i minęła złapanego na wykroku Nicka Pope’a.
Sroki próbowały szybko odpowiedzieć, ale to gospodarze byli znów blisko zdobycia gola. Ponownie uderzał Watkins i tym razem trafił w poprzeczkę. Z kolei Matty Cash próbował zaskoczyć Pope strzałem z ostrego kąta, ale bramkarz Srok odbił futbolówkę na rzut rożny.
W 18 minucie po rzucie wolnym piłka trafiła na lewe skrzydło do Harveya Barnesa, który dośrodkował na dalszy słupek, a Schär główką pokonał Emiliano Martineza.
Później lepsze okazje mieli gospodarze. Jedną sytuację zmarnował Marco Asensio, gdy nie trafił w piłkę, z kolei Watkins strzałem głową trafił w słupek.
Jeszcze przed przerwą Martinez z trudem wybronił strzał Sandro Tonaliego, z kolei strzał Tino Livramento został zablokowany. W międzyczasie po drugiej stronie boiska Pope zatrzymał uderzenie Morgana Rogersa.
Po przerwie Aston Villa zdecydowanie przeważała, oddając aż siedem strzałów w pierwszym kwadransie, a Sroki ani jednego. Najgroźniejsze strzały oddali John McGinn oraz Rogers, ale w obu przypadkach dobrze bronił Pope.
Newcastle pierwszą składną akcję przeprowadziło w 63 minucie, ale Bruno Guimaraes zwlekał ze strzałem i podał do Isaka, który uderzył zbyt słabo, żeby zaskoczyć Martineza.
Chwilę później Aston Villa wyprowadziła szybki atak, Watkins podał na prawą stronę do rozpędzonego Iana Maatsena, który w sytuacji „sam na sam” pokonał Pope’a.
Po kolejnych dziewięciu minutach było już 3:1 dla Aston Villi, gdy rezerwowy Jacob Ramsey zagrał w pole bramkowe Srok, Youri Tielemans minął się z piłką, a ta trafiła w nogę Dana Burna i wpadła do bramki.
Nie minęły dwie minuty, a znów Pope został pokonany. Najpierw obronił strzał Rogersa, ale gospodarze utrzymali się przy piłce i Amadou Onana strzałem zza pola karnego trafił w okienko.
Jeśli do końca wynik mógł ulec zmianie, to już tylko na korzyść The Villans. Najlepszą okazję miał Ramsey, ale jego strzał odbił się od słupka.
Premier League
Aston Villa4 (1)
Newcastle United1 (1)
⚽ Watkins (1’), Maatsen (64’), Burn (73’-sam.), Onana (75’) - Schär (18’)
Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier (76’ Emil Krafth), Fabian Schär (82’ Matt Targett), Dan Burn, Tino Livramento, Bruno Guimaraes, Sandro Tonali, Joelinton, Harvey Barnes (76’ Joe Willock), Jacob Murphy (65’ Anthony Gordon), Alexander Isak (76’ Callum Wilson)
Aston Villa: Emiliano Martinez, Matty Cash, Ezri Konsa, Tyrone Mings, Ian Maatsen, Youri Tielemans, Boubacar Kamara (82’ Ross Barkley), John McGinn (72’ Jacob Ramsey), Marco Asensio (72’ Amadou Onana), Morgan Rogers (82’ Donyell Malen), Ollie Watkins (82’ Marcus Rashford)
Sędzia: Jarred Gillett
Widzów: 42 618
Komentarze | 1
Aro napisał:20.04.25, 00:58Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.