Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane:  5 grudnia 2024, 14:44 | Marek

Murphy: Jestem dumny z tego, jak wszyscy dzisiaj grali

Jacob Murphy był dumny z postawy Newcastle United w zremisowanym 3:3 meczu z Liverpoolem i cieszył się, że mógł pomóc drużynie osiągnąć ten wynik.

Jacob, w sobotę byliście po złej stronie gola wyrównującego w końcówce, a teraz to wy strzeliliście. To musi być znacznie lepsze uczucie w szatni.
- Tak. To był dobry wieczór dla chłopców. Jestem dumny z tego, jak wszyscy dzisiaj grali. Kiedy się temu przyjrzeć, to prawdopodobnie powinniśmy wygrać, ale walczyliśmy dalej i wspaniale było zobaczyć, że Fabby nie zrezygnował z tej piłki i posłał ją do siatki, dzięki czemu zdobyliśmy zasłużony punkt.

Mówisz o niepoddawaniu się. Czy to było kluczowe? Dwukrotnie prowadziliście, ale potem przegrywaliście, a mimo to dalej walczyliście.
- Myślę, że dzisiaj bardzo dobrze walczyliśmy, był to bardzo nieegoistyczny występ każdego piłkarza, trzymaliśmy swoje ustawienie, walczyliśmy dla siebie nawzajem i zbieraliśmy owoce tego, dzięki dobremu ustawieniu wszyscy byli podłączeni do gry.

Mocny koniec spotkania, ale też mocny początek. Kibice mieli baner z napisem „Na nich”, a wy na pewno to zrobiliście.
- Od początku byliśmy gotowi do walki. To jest regularność, którą musimy osiągnąć. Nie możemy tak grać tylko z wielkimi drużynami, musimy to pchnąć naprzód przeciwko wszystkim rywalom.

Ty wszedłeś do wyjściowej jedenastki, trafiłeś w słupek, zaliczyłeś świetny występ. Jak było zagrać w takim meczu, który świetnie się oglądało?
- Wspaniale było wrócić do składu. Każdy wie, co mogę wnieść do zespołu. Miałem dać więcej solidności, trzymać ustawienie i dobrze dzisiaj pomagałem. Teraz trzeba iść dalej, utrzymywać pozytywne nastawienie, bo wiem, że każdy tego potrzebuje. To był dobry występ, na którym można budować i czekamy już na sobotni mecz.

Czy ty bierzesz energię z trybun? Jak bardzo kibice pomogli tobie i drużynie?
- Tak jak mówiłem, nie tylko na takie wieczory powinniśmy dawać z siebie wszystko, gdy gramy przeciwko rywalom z czołówki. Kibice zawsze tu są, ale musimy im dać powody do radości i robiliśmy to wiele razy. Wiemy, że to się łączy, ale musimy być bardziej regularni, dawać im więcej momentów, żeby dopingowali nas tak jak dzisiaj.

Wiem, że to nie jest łatwe pytanie, ale jak to zrobić? Graliście tak dobrze przeciwko Manchesterowi City, Chelsea, Arsenalowi i dzisiaj. Jak wprowadzić taką regularność, zaczynając od Brentford i przenieść ją na resztę sezonu?
- Przede wszystkim musimy zabrać ze sobą pewność siebie z tego meczu, dobrze odpocząć, zająć się szczegółami na boisku treningowym i wierzyć. Obecnie w piłce o wszystkim decydują detale, a wiara jest jednym z ważniejszych aspektów. Wystarczy spojrzeć na Liverpool, są liderem ligi i chociaż to był dla nich trudny mecz, to ciągle wierzyli, że będą w grze. Wiara będzie dla nas kluczowa, możemy osiągnąć dobre rzeczy, bo nasz skład jest niesamowity. Musimy wierzyć i walczyć dalej.

Nabranie rozpędu może być kluczowe. Zdobyliście punkt w weekend i punkt teraz, wygląda na to, że idziecie we właściwym kierunku, jeśli zdołacie na tym budować.
- Kilka tygodni temu odnieśliśmy dwa zwycięstwa z rzędu i wszystko wydawało się wspaniałe. W futbolu wiele może się zmienić przez tydzień, nigdy nie można zbytnio się ekscytować, ani zbytnio smucić. Trzeba trzymać się w swojej strefie zadowolenia i musimy zbudować serię wyników, a wtedy tabela będzie wyglądała zupełnie inaczej po jednym tygodniu.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl