Dodane:  8 maja 2024, 01:27 | Marek

U-18: Drugi udany powrót z rzędu

Drużyna Newcastle United do lat 18 w drugim meczu rzędu zdołała odwrócić losy spotkania. Po dwóch golach w doliczonym czasie w wygranym meczu z Leeds United, tym razem Sroki pokonały na wyjeździe Middlesbrough 4:3, choć do 81 minuty przegrywały 2:3.

Gospodarze prowadzili już po trzech minutach. Prince Acheampong dośrodkował, a Hakeem Bakara główką pokonał Adama Harrisona. Po kwadransie było już 2:0. Bramkarz Srok obronił strzał Bakary, ale przy dobitce Charliego Lennona był bezradny.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Newcastle zdobyło gola kontaktowego. Sean Neave został sfaulowany przez bramkarza rywali i Alfie Harrison zdobył gola z rzutu karnego.

Już dwie minuty po przerwie Joe Brayson doprowadził do wyrównania, na raty trafiając do siatki z bliskiej odległości po podaniu od Alfiego Harrisona.

Remis utrzymywał się tylko przez dziewięć minut. Middlesbrough wróciło na prowadzenie, a drugi raz na listę strzelców wpisał się Bakara, wykorzystując podanie Erica Hamelberga.

Boro przeważało, ale w 81 minucie Newcastle znów wyrównało. Tym razem świetnym technicznym strzałem z linii pola karnego popisał się Matthew Taylor.

Tuż po zakończeniu czasu regulaminowego rezerwowy Darren Palmer ruszył prawą stroną i wrzucił piłkę na głowę Neave’a, który zdobył zwycięskiego gola.