Dodane:  5 maja 2024, 22:55 | Marek

NUWFC: Wysoka wygrana na zakończenie sezonu

Żeńska drużyna Newcastle United zakończyła swój bardzo udany sezon wysokim wyjazdowym zwycięstwem z West Bromwich Albion Women aż 4:0.

Pomimo wielu okazji w pierwszej połowie, pierwszy gol padł w 47 minucie i dość przypadkowo. Z prawej strony dośrodkowała Tyler Dodds, ale piłka po jej zagraniu wpadła do siatki.

Czternaście minut później było już 2:0 dla Srok, gdy po zgraniu Georgii Gibson piłkę z bliskiej odległości do bramki wpakowała Kacie Elson.

W 76 minucie Newcastle wyszło z kontrą i Sharna Wilkinson, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku, nie pomyliła się w sytuacji „sam na sam” z bramkarką rywalek.

Ostatnią bramkę sezonu zdobyła Anna Soulsby, która w 88 minucie wykorzystała rzut karny, który sama chwilę wcześniej wywalczyła.

Sroki, które już na dwie kolejki przed końcem zapewniły sobie awans do drugiej ligi, zdobyły w 22 meczach 59 goli, wygrywając 19 razy i tylko raz przegrywając.