Dodane:  2 maja 2024, 23:58 | Marek

U-21: Sroki w finale lokalnego pucharu

Drużyna Newcastle United do lat 21 pokonała na wyjeździe grający w ósmej lidze Ashington 2:1 i awansowała do finału Northumberland FA Senior Cup.

Po pierwszej połowie Sroki prowadziły 1:0. W 25 minucie Dylan Stephenson dopadł do piłki zagranej górą i mocnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki.

Dwadzieścia minut po przerwie Jay Turner-Cooke zdobył gola na 2:0 trafiając w okienko z rzutu wolnego, ale już dwie minut później Dan Maguire skorzystał z miejsca, jakie miał w polu karnym i gospodarze złapali kontakt.

Byli nawet blisko doprowadzenia do rzutów karnych, ale Sroki uratował Cathal Heffernan, który w ostatnich chwili zablokował strzał Wilsona Kneeshawa z bliskiej odległości.

W finale rozgrywek Newcastle zagra z Blyth Town, które występuje w dziesiątej lidze. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 maja na St. James’ Park.