Dodane: 27 kwietnia 2024, 22:59 | Marek

Wysoka wygrana zrodzona w bólach, Szable spadają z ligi

Newcastle United pokonało u siebie Sheffield United 5:1, pomimo słabej postawy w pierwszej połowie. Kolejne dwa gole do swojego konta dołożył Alexander Isak. Dla gości z Bramall Lane ta porażka oznacza spadek z Premier League.

Przyjezdni lepiej weszli w mecz i prowadzili już po 5 minutach. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Gustavo Hamer wrzucił piłkę na piąty metr, a Anel Ahmedhodzić głową zdobył gola.

Szable próbowały pójść za ciosem i miały kolejne okazje, ale Dan Burn dwukrotnie dobrze interweniował w swoim polu karnym, blokując strzały Camerona Archera.

W 26 minucie Newcastle w końcu wyprowadziło dobry atak i od razu zamieniło się to na gola. Jacob Murphy zagrał prostopadłe podanie do Isaka, który wygrał pojedynek z bramkarzem.

Bliżej zdobycia kolejnej bramki byli goście. Najpierw znów interweniował Burn, który zablokował strzał Bena Breretona Diaza, gdy ten już minął Dubravkę i strzelił na bramkę.

Chwilę później po rzucie rożnym w poprzeczkę główkował Hamer, a świetną okazję do dobitki miał Andre Brooks, ale nie zdołał nawet trafić w światło bramki.

Tuż przed przerwą bliski zdobycia gola był Lewis Hall, który uderzył po ziemi z linii szesnastego metra, ale Wes Foderngham szybko zareagował i odbił piłkę.

Już w dziewiątej minucie drugiej połowy Newcastle jednak objęło prowadzenie i miał w tym udział Anthony Gordon, który dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony na dalszy słupek, a tam nadbiegający Guimaraes szczupakiem skierował piłkę do bramki.

Goście odpowiedzieli strzałem Breretona Diaza, który nie sprawił żadnych problemów Dubravce, a zaraz potem Gordon był faulowany na skraju pola karnego i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Isak i pewnym strzałem pokonał Foderinghama.

W 65 minucie Gordon wrzucił piłkę z rzutu rożnego w pole karne, a w zamieszaniu pogubił się Ben Osborn i posłał futbolówkę do własnej bramki na 4:1 dla Srok.

Goście z Sheffield zupełnie się posypali, a Newcastle miało kolejne okazje. Przed stratą kolejnej bramki uchronił ich Foderingham, broniąc strzały Isaka i Calluma Wilsona.

W 72 minucie akcja dwóch rezerwowych zakończyła się piątym golem dla Srok. Harvey Barnes sprzed pola karnego podał do Wilsona, który mocnym strzałem zdobył gola.

W końcówce spotkania Sroki ewidentnie zdjęły nogę z gazu i mecz mógł się skończyć. Jeszcze w samej końcówce sędzia podyktował rzut karny dla Szabel po starciu Alexa Murphy’ego z Jaydenem Bogle’em, ale po obejrzeniu powtórek zmienił swoją decyzję.

Newcastle United - Sheffield United 5:1 (1:1)
Isak (26’, 61’-karny), Guimaraes (54’), Osborn (65-sam.), Wilson (72’) - Ahmedhodzic (5’)

Newcastle: Martin Dubravka, Tino Livramento, Fabian Schär (46’ Emil Krafth), Dan Burn, Lewis Hall (82’ Alex Murphy), Sean Longstaff, Bruno Guimaraes, Elliot Anderson (66’ Callum Wilson), Jacob Murphy (66’ Harvey Barnes), Alexander Isak, Anthony Gordon (82’ Matt Ritchie)

Sheff Utd: Wes Foderingham, Mason Holgate (67’ Jack Robinson), Anel Ahmedhodzic, Auston Trusty, Jayden Bogle, Gustavo Hamer (79’ Anis Ben Slimane), Ollie Arblaster, Andre Brooks (70’ Vinicius Souza), Ben Osborn, Cameron Archer (67’ William Osula), Ben Brereton Diaz

Sędzia: Tony Harrington
Widzów: 52 196