Dodane: 24 kwietnia 2024, 23:46 | Marek

Porażka na Selhurst Park po bardzo słabym meczu

Newcastle United utrudniło sobie drogę do europejskich pucharów, przegrywając na wyjeździe z Crystal Palace 0:2. Oba gole dla Orłów strzelił Jean-Philippe Mateta.

W pierwszej połowie niewiele działo się na boisku. Na początku gospodarze przeważali, a najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Joachim Andersen, ale jego strzał zablokował Fabian Schär. Z kolei Mateta z dystansu nie trafił w światło bramki.

Nastawione na kontry Newcastle miało świetną szansę na otworzenie wyniku w 30 minucie. Bruno Guimaraes zagrał za linię obrony, do piłki dopadł Alexander Isak, ale za bardzo sobie ją wypuścił i w ostatniej chwili uprzedził go Dean Henderson.

Po przerwie Crystal Palace grało odważniej i w 55 minucie przyniosło to efekty. Mateta i Jordan Ayew wymienili podania przed polem karnym Srok, po czym francuski napastnik miał przed sobą tylko Martina Dubravkę i bez problemu go pokonał.

Mateta mógł szybko podwyższyć na 2:0, ale tym razem dobrze interweniował Dubravka, a później nad bramką Srok strzelali Will Hughes i Adam Wharton.

Newcastle zaczęło atakować 20 minut przed końcem meczu i domagało się rzutu karnego. Sean Longstaff dostał piłkę w polu karnym i został przewrócony przez Hughesa, ale arbiter główny nie odgwizdał faulu, a VAR nie zmienił jego decyzji.

Sroki nie potrafiły przebić się przez skomasowaną obronę rywali, a w 88 minucie Orły wyprowadziły atak, po którym Mateta założył siatkę Dubravce i rozstrzygnął losy meczu.

Jeszcze w doliczonym czasie Anthony Gordon miał szansę na zdobycie honorowego gola, ale z ostrego kąta trafił prosto w bramkarza Crystal Palace.

Crystal Palace - Newcastle United 2:0 (0:0)
Mateta (55’, 88’)

Newcastle: Martin Dubravka, Emil Krafth, Fabian Schär, Dan Burn, Jacob Murphy (65’ Lewis Hall), Sean Longstaff (90’ Joe White), Bruno Guimaraes, Elliot Anderson (90’ Matt Ritchie), Harvey Barnes (65’ Callum Wilson), Alexander Isak, Anthony Gordon

Crystal Palace: Dean Henderson, Nathaniel Clyne, Joachim Andersen, Chris Richards, Daniel Munoz (90’+3 Joel Ward), Adam Wharton (83’ Jairo Riedewald), Will Hughes, Tyrick Mitchell, Jordan Ayew (73’ Michael Olise), Eberechi Eze (82’ Jeffrey Schlupp), Jean-Philippe Mateta

Sędzia: Thomas Bramall
Widzów: 25 002