Dodane: 13 kwietnia 2024, 15:44 | Marek

Newcastle znów rozbija Tottenham na St. James’ Park!

Newcastle United zrobiło ważny krok w walce o europejskie puchary, pokonując na własnym stadionie Tottenham Hotspur 4:0. Kolejne dwa gole do swojego konta dołożył Alexander Isak, a po jednym trafieniu dołożyli Anthony Gordon i Fabian Schär.

Mecz od początku toczył się w szybkim tempie i akcja przenosiła się z jednej strony boiska na drugą, ale obie drużyny miały problemy z dokładnością pod bramką rywali i długo trzeba było czekać na celny strzał.

Po półgodzinie gry Gordon wywalczył piłkę na połowie rywali i podał do Isaka, który w polu karnym minął Micky’ego van de Vena i pewnym strzałem zdobył gola dla Srok.

Niecałe dwie minuty później błąd w obronie popełnił Pedro Porro, który pod presją zagrał wsteczne podanie prosto pod nogi Gordona, który skorzystał z tego prezentu i trafił do siatki.

Prowadzenie Newcastle do przerwy mogło być okazalsze, jednak Isak nie wykorzystał kilku dobrych okazji, a seria rzutów rożnych Srok też nie przyniosła efektu w postaci bramki. Goście odpowiedzieli jedynie niegroźnym strzałem Jamesa Maddisona zza pola karnego.

Więcej problemów miał Martin Dubravka na początku drugiej połowy, gdy na raty bronił strzał Timo Wernera. Chwilę wcześniej po drugiej stronie Porro zablokował strzał Isaka.

Tottenham grał odważnie i został za to skarcony. Isak idealnie wymierzył start z własnej połowy do długiej piłki posłanej przez Bruno Guimaraesa i w sytuacji „sam na sam” podwyższył na 3:0.

Trzeci gol zupełnie podciał skrzydła Tottenhamowi, a Sroki kontrolowały grę i miały kolejne okazje na bramki. Guglielmo Vicario obronił strzał Elliota Andersona z ostrego kąta, z kolei Emil Krafth uderzył zza pola karnego po rzucie rożnym i trafił w słupek.

W 87 minucie Newcastle wykonywało swój 16 korner w tym meczu. Gordon dośrodkował w pole karne, gdzie pozostawiony bez krycia Fabian Schär głową skierował piłkę do bramki.

Newcastle United - Tottenham Hotspur 4:0 (2:0)