Dodane: 22 marca 2024, 23:35 | Marek

U-21: Derby z Boro przegrane w końcówce

Drużyna Newcastle United do lat 21 przegrała na wyjeździe ligowy mecz z Middlesbrough 2:3, chociaż do 89 minuty Sroki prowadziły 2:1.

Ben Parkinson otworzył wynik w 12 minucie. Jamie Miley wrzucił piłkę za obronę gospodarzy, a napastnik Srok opanował futbolówkę i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza.

Osiem minut później Boro wyszło z atakiem, po którym Pharrell Willis podał w pole karne do Ajaya Matthewsa, a ten skierował piłkę do siatki.

Po kolejnych ośmiu minutach Sroki wróciły na prowadzenie, a znów asystę zaliczył Miley. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kyle Crossley uderzeniem z ostrego kąta.

Newcastle prowadziło do przerwy, chociaż niewiele brakowało, żeby straciło bramkę na koniec pierwszej połowy, gdy Sonny Finch trafił w poprzeczkę bramki Willa Browna.

W drugiej połowie Ciaran Thompson i Cathal Heffernan byli bliscy zdobycia gola, ale obaj trafiali w obramowanie bramki, z kolei Crossleya i Ellisa Stantona zatrzymał golkiper rywali.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły w samej końcówce. W 89 minucie Jack Hannah wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry Willis ściął z lewego skrzydła i strzałem w dalszy róg dał zwycięstwo Middlesbrough.