Dodane: 28 stycznia 2024, 21:37 | Marek

NUWFC: Powrót na właściwe tory, Sroki w półfinale pucharu

Po dwóch porażkach z rzędu, żeńska drużyna Newcastle United wróciła na właściwe tory i w ćwierćfinale FAWNL Cup pokonała na wyjeździe AFC Fylde Women 4:1.

Pomimo przewagi Srok, to Fylde wyszło na prowadzenie w 22 minucie, gdy strzałem z linii pola karnego do siatki trafiła Rowe. Jednak już dwie minuty później Georgia Gibson wyrównała, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym.

Newcastle miało kolejne okazje do zdobycia bramki, ale udało się to dopiero 5 minut po przerwie. Z narożnika pola karnego na strzał zdecydowała się Tyler Dodds i trafiła w okienko.

W 63 minucie drugi raz wpisała się na listę strzelczyń po tym, jak otrzymała prostopadłe podanie od Jasmine McQuade i spokojnie wykończyła akcję.

Siedem minut później w polu karnym gospodyń faulowana była Gibson i to ona sama podeszła do jedenastki, którą zamieniła na gola i przypieczętowała awans Srok do półfinału.