Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 21 stycznia 2024, 23:43 | Marek

NUWFC: Pierwsza porażka Srok w lidze

Tydzień po odpadnięciu z Pucharu Anglii Kobiet i przerwaniu ponad rocznej serii bez porażki, drużyna Newcastle United Women przegrała pierwsze ligowe spotkanie w tym sezonie. Sroki okazały się gorsze na własnym boisku od Nottingham Forest Women.

Początek meczu nie zapowiadał problemów, bo już w czwartej minucie Sroki wyszły na prowadzenie. Najpierw bramkarka przyjezdnych świetnie wybroniła uderzenie Georgii Gibson, ale po rzucie rożnym zawodniczka Srok strzałem głową trafiła do siatki.

Forest próbowało wyrównać, a Lindsey Harkin trafiła w poprzeczkę. Z kolei w 30 minucie Louanne Worsey trafiła w słupek, lecz piłkę do bramki na 1:1 dobiła Alice Keitley.

W drugiej połowie niewiele działo się pod bramkami, aż w końcu w 90 minucie piłkarki Forest wyszły z kontrą, po której zwycięskiego gola zdobyła Niamh Reynolds.

Sroki miały jeszcze sporo doliczonego czasu, żeby wyrównać, lecz Naomi Bedeau z pięciu metrów nie trafiła do bramki, z podobnym skutkiem zza pola karnego strzeliła Gibson, a w ostatniej akcji meczu Bridget Galloway z linii pola bramkowego trafiła wprost w bramkarkę.

Pomimo porażki Newcastle nadal jest liderem grupy północnej w trzeciej lidze, jednak drugie Burnley traci tylko pięć punktów, a ma dwa mecze rozegrane mniej.

FAWNL Northern Premier Division
Newcastle United Women - Nottingham Forest Women 1:2 (1:1)
Bramka:
Gibson (4’) - Keitley (30’), Reynolds (90’)

Skład NUWFC: Grace Donnelly, Liv Watt, Charlotte Potts, Hannah Greenwood (57’ Jasmine McQuade), Naomi Bedeau, Emma Kelly, Georgia Gibson, Tyler Dodds (57’ Kacie Elson), Amber-Keegan Stobbs (80’ Nicki Gears), Katie Barker (72’ Beth Lumsden), Bridget Galloway


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl