Dodane: 17 stycznia 2024, 23:40 | Marek

U-18: Wstydliwa porażka w FA Youth Cup

Drużyna Newcastle United do lat 18 przegrała na St. James’ Park z AFC Bournemouth aż 0:5 w meczu czwartej rundy Młodzieżowego Pucharu Anglii, tracąc 4 gole do przerwy.

Goście już w 55 sekundzie objęli prowadzenie. Jonny Stuttle wrzucił piłkę za linię obrony Srok, dopadł do niej Ashley Clarke i nie pomylił się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem.

W 31 minucie Stuttle po prawej stronie boiska wykorzystał błąd Luke’a Craggsa, który nie opanował piłki i napastnik Wisienek zdobył gola strzałem zza pola karnego przy bliższym słupku.

Dziesięć minut później było już 3:0 dla Bournemouth. Goście wywalczyli rzut wolny 20 metrów od bramki, który mocnym strzałem na bramkę zamienił Jack Holman.

Jeszcze przed przerwą Adam Harrison sfaulował w polu karnym Remy’ego Reesa-Dottina i przyjezdni mieli rzut karny. Do jedenastki podszedł Stuttle, który zdobył swojego drugiego gola.

W piątej minucie drugiej połowy Clarke i Stuttle zmienili się rolami z pierwszego gola. Tym razem asystował Clarke, a Struttle wygrał pojedynek z Harrisonem, strzelając na 5:0.