Dodane: 14 stycznia 2024, 18:00 | Marek

NUWFC: Wysoka porażka w pucharze, koniec długiej serii

Żeńska drużyna Newcastle United przegrała w czwartej rundzie Women’s FA Cup z Manchester United Women aż 0:5 i to ich pierwsza porażka od ponad roku.

Od początku wicemistrzynie Anglii pokazywały swoją przewagę nad trzecioligowymi Srokami, a wynik w 28 minucie otworzyła Ella Toone strzałem pod poprzeczkę z 16 metrów.

Dziewięć minut później na 2:0 podwyższyła Nikita Parris skutecznie główkowała po centrze Hannah Blundell, a na początku drugiej połowy Parris zdobyła swojego drugiego gola odbijając do bramki piłkę wstrzeloną przez Lucię Garcię.

W 71 minucie gospodynie wyszły z szybkim atakiem, po którym w spojenie słupka z poprzeczką trafiła Rachel Williams, po czym skutecznie dobiła piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym Melvine Malard głową zdobyła gola na 5:0.