Dodane: 13 grudnia 2023, 16:17 | Marek

Liga Młodzieżowa UEFA: Sroki żegnają się zwycięstwem

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Młodzieżowej UEFA, drużyna Newcastle United do lat 19 pokonała u siebie AC Milan 3:1, ale nie miała już szans na wyjście z grupy.

Mecz źle zaczął się dla Srok, bo już po kilku sekundach z łokcia w twarz dostał Ciaran Thompson i po konsultacji z lekarzami uznano, żeby opuścił boisko.

Z kolei po ośmiu minutach Milan prowadził 1:0. Mattia Liberali oddał strzał z linii pola karnego, który nie wydawał się groźny, ale Adrian Janusz przepuścił piłkę pod pachą.

Zdecydowanie lepiej dla Newcastle rozpoczęła się druga połowa. W 51 minucie po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Travisa Hernesa, a ten trafił do siatki.

Chwilę później Sroki już prowadziły, gdy po rzucie wolnym goście wybili piłkę przed pole karne, ale Hernes głową zagrał ją wprost do Cathela Heffernana, który nie pomylił się z 10 metrów.

W 73 minucie rezerwowy Sean Neave przedarł się prawą stroną pola karnego i wyłożył piłkę przed bramkę do Bena Parkinsona, który dostawił nogę i ustalił końcowy wynik meczu.

Newcastle zakończyło fazę grupową z siedmioma punktami, a wszystkie punkty zgromadziło w rundzie rewanżowej, po trzech porażkach na inaugurację.