Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 26 listopada 2023, 01:47 | Marek

Im gorzej, tym lepiej! Newcastle - Chelsea 4:1

Pomimo sporych problemów kadrowych Newcastle United wygrało u siebie z Chelsea 4:1 w meczu 13. kolejki Premier League. Na gol Alexandra Isaka w pierwszej połowie odpowiedział Raheem Sterling, a później strzelali Jamaal Lascelles, Joelinton i Anthony Gordon.

W 13 minucie Lewis Miley dostał piłkę przed polem karnym i świetnym podaniem dograł do Alexandra Isaka, a ten uniknął spalonego i trafił do siatki.

Sroki cieszyły się prowadzeniem przez 10 minut. Kieran Trippier sfaulował Raheema Sterlinga przed polem karnym, a sam poszkodowany z rzutu wolnego posłał piłkę pod poprzeczkę.

Newcastle miało świetną okazję, żeby odzyskać prowadzenie, gdy Trippier dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, a tam znalazł się Joelinton, ale główką nie trafił w światło bramki.

Później trochę pracy miał Nick Pope, który zatrzymał uderzenie Enzo Fernandeza oraz główkę Benoit Badiashile, z kolei po złym wybiciu bramkarza Srok dobrą okazję miał Conor Gallagher, ale jego uderzenie było kompletnie nieudane.

Przed przerwą Newcastle wywalczyło rzut wolny, do którego podszedł Trippier i strzelił groźnie, ale piłka odbiła się od poprzeczki, po czym wyszła w trybuny.

W 60 minucie udało się Srokom odzyskać prowadzenie, gdy Gordon dośrodkował w pole karne, a zostawiony bez krycia Jamaal Lascelles głową skierował piłkę do siatki.

Zaraz po wznowieniu gry fatalny błąd popełnił Thiago Silva, piłkę przejął Joelinton i nie pomylił się w sytuacji „jeden na jednego”, podwyższając na 3:1.

Sytuacja Chelsea była trudna, a jeszcze bardziej utrudnił ją Reece James, który w 72 minucie sfaulował Gordona i zobaczył drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko.

W 83 minucie już Gordonowi nikt nie przeszkodził i gdy otrzymał podanie od Miguela Almirona, to skierował piłkę do bramki po strzale z prawej strony pola karnego.

Taki wynik pozwolił Eddiemu Howe’owi na roszady w składzie i dzięki temu w Premier League zadebiutowali Alex Murphy, Amadou Diallo i Michael Ndiweni.

Newcastle United - Chelsea 4:1 (1:1)
Bramki:
Isak (13’), Lascelles (60’), Joelinton (61’), Gordon (83’) - Sterling (23’)

Czerwona kartka: James (CHE, 73’)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier, Fabian Schär, Jamaal Lascelles (86’ Paul Dummett), Tino Livramento, Lewis Miley (90’+3 Amadou Diallo), Bruno Guimaraes, Joelinton, Miguel Almiron (87’ Alex Murphy), Alexander Isak (81’ Matt Ritchie), Anthony Gordon (90’+2 Michael Ndiweni)

Chelsea: Robert Sanchez, Reece James, Thiago Silva, Benoit Badiashile, Marc Cucurella, Lesley Ugochukwu (69’ Moises Caicedo), Enzo Fernandez, Cole Palmer (75’ Levi Colwill), Conor Gallagher (69’ Mychajło Mudryk), Raheem Sterling (87’ Noni Madueke), Nicolas Jackson (69’ Armando Broja)

Sędzia: Simon Hooper
Widzów: 52 227


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl