Dodane: 23 września 2023, 17:59 | Marek

U-18: Sroki wciąż bezbłędne u siebie, trzy rzuty karne w meczu

Drużyna Newcastle United do lat 18 pokonała u siebie Blackburn Rovers 3:0 i w tym sezonie w trzech domowych spotkaniach ma stu procentową skuteczność.

W pierwszej połowie bramki nie padły, ale okazji nie brakowało. Joe Brayson i Darren Palmer posłali piłkę tuż obok bramki, z kolei Travis Hernes trafił w słupek.

Najlepszą okazję miało jednak Blackburn, kiedy w 34 minucie po faulu Aidana Harrisa mieli rzut karny, jednak Junior Nsango z jedenastu metrów trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Dwie minuty po przerwie Newcastle objęło prowadzenie. W pole karne dośrodkował Leo Shahar, a Trevan Sanusi skierował piłkę do siatki.

Chwilę później goście mieli kolejny rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Zack Stritch i też nie zdołał pokonać Harrisa, który odczytał zamiary strzelca.

Jak wykonywać jedenastki w 57 minucie pokazał rywalom Brayson. Pomocnik Srok posłał piłkę w jeden róg bramki, a bramkarza w drugą i podwyższył na 2:0.

Cztery minuty później po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się w bramce Blackburn. Gratulacje od kolegów odbierał Luke Craggs, ale Premier League zapisało gola Palmerowi.