Dodane: 19 września 2023, 16:08 | Marek

Liga Młodzieżowa UEFA: Wysoka porażka na początek

Drużyna Newcastle United do lat 19 zadebiutowała w Lidze Młodzieżowej UEFA wyjazdową porażką z AC Milanem 0:4. W pierwszej połowie Sroki straciły trzy gole w przeciągu 11 minut, po przerwie rywale przypieczętowali wygraną golem z rzutu karnego.

Po kwadransie gry Milan wyszedł na prowadzenie. Filippo Scotti urwał się prawym skrzydłem i dograł w pole karne do Chaki Traore, który tylko dostawił nogę i zdobył gola.

Gospodarze poszli za ciosem i cztery minuty później wywalczyli rzut karny po faulu Charliego McArthura na Francesco Camardzie. Jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Sześć minut później Sroki straciły piłkę na połowie rywali, Scotti wyprowadził kontrę i podał prostopadle do Camardy, a ten bez problemu pokonał Adama Harrisona.

W 35 minucie Newcastle miało znakomitą szansę na odrobienie części strat, gdy James Huntley wyłożył piłkę na piąty metr Benowi Parkinsonowi, który miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, ale trafił w bramkarza, który nawet nie znajdował się w świetle bramki.

W drugiej połowie padła już tylko jedna bramka, ponownie dla Rossonerrich i ponownie z rzutu karnego. Tym razem z jedenastego metra trafił Kevin Zeroli.