Dodane: 10 września 2023, 17:58 | Marek

NUWFC: Wygrana Srok na domową inaugurację

W drugiej kolejce FAWNL Northern Premeir Division żeńska drużyna Newcastle United w swoim pierwszym domowym meczu ligowym pokonała Stoke City Women 3:1.

Po niezbyt ciekawym początku meczu, Sroki wyszły na prowadzenie w 20 minucie. Georgia Gibson dostała piłkę na linii pola karnego, podbiegła kilka metrów i strzeliła w dolny róg bramki, nie dając szans bramkarce przyjezdnych.

Cztery minuty później Elysia Boddy przejęła piłkę przed polem karnym rywalek i podobnym strzałem jak wcześniej Gibson, podwyższyła prowadzenie United.

Przed przerwą dwukrotnie bramkarka Stoke uratowała dobrymi interwencjami swoją drużynę, a po przerwie gra nie zdążyła się rozkręcić i została przerwana na 10 minut z powodu burzy.

Chwilę po wznowieniu Stoke zdobył bramkę kontaktową, a Hannah Reid dała się zaskoczyć strzałem z dystansu autorstwa Abby Hunt.

W 76 minucie Newcastle wróciło na dwubramkowe prowadzenie. Z prawego skrzydła w pole karne dośrodkowała rezerwowa Becky Ferguson, a Bridget Galloway głową zdobyła swojego piątego gola w tym sezonie.

W końcówce meczu czerwoną kartkę zobaczyła Hannah Greenwood i Sroki kończyły to spotkanie w osłabieniu, ale wynik już nie uległ zmianie.