Dodane: 27 sierpnia 2023, 19:00 | Marek

NUWFC: Pucharowe zwycięstwo na inaugurację

W niedzielę drużyna Newcastle United Women rozpoczęła swój sezon od domowego meczu z Burnley w ramach Pucharu FAWNL. Sroki wygrały 3:2 po dogrywce.

Piłkarki Newcastle od początku grały ofensywnie i to szybko przyniosło efekty. W polu karnym była faulowana Kacie Elson, a z jedenastu metrów do siatki trafiła Bridget Galloway.

Sroki nie wykorzystały kolejnych okazji i już w pierwszej akcji drugiej połowy to się zemściło, gdy ustawiona na dalszym słupku Millie Ravening główką pokonała Grace Donnelly.

Burnley miało kolejne okazje do zdobycia gola. Strzał Alethea Paul po rykoszecie minął bramkę Srok o centymetry, z kolei uderzenie Rhema Lord-Mears z linii bramkowej wybiła Elson.

Później to znów Newcastle miało lepsze okazje, ale uderzenia głową Charlotte Potts i Hannah Greenwood nie trafiły w światło bramki, z podobnie jak dwa strzały nogą Georgii Gibson.

Zwycięską drużynę musiała wyłonić dogrywka, w której już w 3 minucie Galloway drugi raz wpisała się na listę strzelców, wykorzystując sytuację „sam na sam” z bramkarką.

Na początku drugiej połowy Burnley wyrównało po strzale Leah Embley, ale tuż przed końcem dogrywki rezerwowa Becky Ferguson urwała się rywalkom i trafiła do bramki.