Dodane: 12 sierpnia 2023, 21:15 | Marek

U-18: Młode Sroki zaczynają od zwycięstwa

W sobotę rozpoczęły się rozgrywki w U-18 Premier League. W pierwszej kolejce Newcastle United podejmowało Everton i wygrało 4:2.

Sean Neave wyprowadził Sroki na prowadzenie w 13 minucie, gdy odwrócił się z piłką w polu karnym i posłał ją do siatki. Później miał jeszcze dwie okazje do podwyższenia wyniku w pierwszej połowie, ale tym razem bramkarz obronił jego strzały.

Jednak zaraz po przerwie Neave drugi raz wpisał się na listę strzelców, gdy po dośrodkowaniu Thomasa Bryanta wepchnął piłkę do bramki przy bliższym słupku.

Chwilę później było już 3:0 dla Newcastle. Debiutujący Matheos Ferreiera zagrał do Bryanta, ten wstrzelił piłkę przed bramkę, a tam z bliska do siatki trafił Guy Bloomer.

11 minut przed końcem w polu karnym rywali został sfaulowany Rory Powell, a Johnny Emerson z jedenastu metrów podwyższył prowadzenie Srok na 4:0.

Goście zabrali się za odrabianie strat w doliczonym czasie gry, ale zdołali odrobić tylko połowę. Luca Davis trafił główką, a Charlie Stewart mocnym strzałem ustalił końcowy wynik meczu.