Dodane: 27 lipca 2023, 12:54 | Marek

Bramkowy powrót Almirona do Atlanty, remis z Chelsea

W drugim sparingu w Stanach Zjednoczonych Newcastle United zremisowało z Chelsea 1:1. Udany powrót do Atlanty, gdzie grał przez trzy lata, zaliczył Miguel Almiron, który zdobył jedynego gola dla Srok.

W 12 minucie Chelsea dość niespodziewanie objęła prowadzenie. Po szybko wyprowadzonym ataku Nicolas Jackson znalazł się w sytuacji „jeden na jednego” z Martinem Dubravką i strzałem po ziemi pokonał słowackiego bramkarza Srok.

Newcastle długo nie mogło odpowiedzieć na to trafienie, a na domiar złego kontuzji doznał Fabian Schär i w 34 minucie musiał go zastąpić 19-letni Alex Murphy.

Sześć minut później młody obrońca mógł doprowadzić do wyrównania. Almiron dośrodkował w pole karne, Alexander Isak zgrał piłkę, którą w światło bramki skierował Murphy, ale trafił wprost w dobrze ustawionego Kepę Arrizabalagę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Anthony Gordon dostał piłkę w głębi pola, przebiegł kilkadziesiąt metrów i świetnym podaniem obsłużył Almriona, który wpadł w pole karne z prawej strony i strzałem w długi róg wpisał się na listę strzelców.

W 57 minucie atak Newcastle wyprowadził Dan Burn, zagrał na lewe skrzydło do Isaka, ten wyłożył piłkę Lewisowi Mileyowi przed pole karne, ale strzał nastolatka był słaby i w środek bramki, czym nie mógł sprawić problemów Arrizabaladze.

Chwilę później dwukrotnie wykazać musiał się Nick Pope, który w przerwie zastąpił Dubravkę. Reprezentant Anglii najpierw obronił strzał Christophera Nkunku z linii pola karnego, a potem popisał się refleksem po strzale Conora Gallaghera z 15 metrów.

W samej końcówce Pope jeszcze raz uratował skórę Newcastle, gdy wspaniałą paradą odbił zmierzający do bramki tuż przy słupku strzał Bena Chilwella.

Newcastle United - Chelsea 1:1 (1:1)
Almiron (45’+4) - Jackson (12’)

Skład NUFC: Martin Dubravka (46’ Nick Pope), Kieran Trippier (85’ Harrison Ashby), Fabian Schär (34’ Alex Murphy), Sven Botman, Dan Burn, Joelinton (85’ Jay Turner-Cooke), Sandro Tonali, Lewis Miley, Miguel Almiron (78’ Ben Parkinson), Anthony Gordon, Alexander Isak