Dodane: 24 lipca 2023, 03:03 | Marek

Radosny futbol w Filadelfii, remis z Aston Villą

W swoim pierwszym meczu w Premier League US Summer Series, Newcastle United zremisowało w Filadelfii z Aston Villą 3:3 dwukrotnie goniąc wynik. Bramki dla Srok zdobywali Elliot Anderson, Alexander Isak i Callum Wilson.

Newcastle wyszło na mecz usposobione ofensywnie i już na początku miało swoje szanse. Strzał Elliota Andersona nie mógł sprawić problemów Emiliano Martinezowi, z kolei uderzenie Alexandra Isaka zostało zablokowane przez Tyrone’a Mingsa.

Jednak w siódmej minucie to The Villans wyszli na prowadzenie. Emiliano Buendia ruszył z atakiem ze środka pola, dobiegł pod pole karne i oddał piłkę Olliemu Watkinsowi, który trafił do bramki strzałem po ziemi między nogami Martina Dubravki.

Cztery minuty później słowacki bramkarz znów wyciągał piłkę z siatki po tym, jak dał się zaskoczyć Buendii, który z lewej strony strzelił przy bliższym słupku.

Aston Villa mogła jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie, groźnie uderzał Jaden Philogene, a piłka zblokowana przez Fabiana Schära przeleciała tuż obok bramki.

W 28 minucie długa piłka za linię obrony od Jacoba Murphy’ego trafiła do Andersona, ten minął wracającego Ezriego Konsę i strzałem w dalszy róg pokonał Martineza.

Później niewiele działo się pod obiema bramkami, a z jedynym groźnym strzałem Philogene’a zza pola karnego bez większych problemów poradził sobie Dubravka.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Anderson przedarł się w pole karne rywali, a jego strzał odbił Martinez, lecz przy dobitce Isaka bramkarz Aston Villi był bezradny.

Tuż po przerwie i serii zmian w składzie Srok, Aston Villa odzyskała prowadzenie. Dubravka odbił strzał Philogene’a na słupek, ale Buendia dopadł do piłki i posłał ją do bramki.

Chwilę później Matt Ritchie z prawego skrzydła świetnie dośrodkował w pole karne wprost na głowę Anthony’ego Gordona, który nie skorzystał z tego i główkował zbyt wysoko.

W 55 minucie Gordon znów miał świetną sytuację i znów jej nie wykorzystał, tym razem piłkę odbił Robin Olsen, ale odbił ją wprost pod nogi Wilsona, który dobił ją do bramki.

Aston Villa miała kolejną świetną okazję, żeby znów objąć prowadzenie, jednak Omari Kellyman nie zdołał pokonać Dubravki w sytuacji „sam na sam”.

Później gra znów się uspokoiła i jedynym wartym odnotowania wydarzeniem było wejście Harveya Barnesa, dla którego był to nieoficjalny debiut w barwach Newcastle.

Nowy skrzydłowy Srok pokazał się dopiero w 88 minucie, gdy zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, lecz dobrze interweniował Olsen.

W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Callum Chambers, który główkował po rzucie rożnym, a Jamaal Lascelles podbił piłkę nad poprzeczkę.

Newcastle United - Aston Villa 3:3 (2:2)