Dodane: 13 sierpnia 2022, 18:04 | Marek

Bezbramkowo z Mewami po trudnym meczu na AMEX Stadium

Newcastle United zremisowało na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 0:0 w drugiej kolejce Premier League. Nie był to łatwy mecz dla Srok, które oddały zaledwie jeden celny strzał, a kilka razy zakotłowało się pod ich bramką.

Pierwsza połowa nie zachwycała i niewiele działo się pod obiema bramkami, co nie oznacza, że nie mogły paść bramki, bo obie drużyny stworzyły sobie szanse ku temu.

Brighton mógł objąć prowadzenie po strzale Leandro Trossarda z ostrego kąta, ale Nick Pope na raty wybronił to uderzenie, zbierając piłkę sprzed nosa nadbiegającego Danny’ego Welbecka.

Jeszcze bliżej zdobycia gola był Solly March, gdy po jego strzale piłka prześliznęła się po rękach Pope’a i zmierzała do bramki, lecz na linii skutecznie interweniował Kieran Trippier.

Przed przerwą świetną okazję miał Callum Wilson, który jednak wydawał się być na spalonym i zlekceważył tę sytuację, a jego strzał odbił Robert Sanchez. Sędzia liniowy wskazał spalonego, ale gdyby piłka wylądowała w siatce, to VAR uznałby tego gola.

Na początku drugiej połowy Pope ponownie uratował Sroki w świetnym stylu, tym razem po główce Adama Lallany, który został pozostawiony bez krycia w polu karnym.

Po przerwie Brighton dominował i miał kolejne okazje. Enock Muepu z prawej strony wyłożył piłkę Marchowi na szósty metr, ale ten trafił wprost w bramkarza Newcastle.

Szczęścia z szesnastu metrów próbował Joel Veltman, lecz tym razem na drodze lotu piłki stanęli Dan Burn i Fabian Schär, ratując Sroki przed stratą bramki.

Piłkę meczową na nodze miał Pascal Gross, który w 86 minucie dostał podanie od Kaoru Mitomy na piąty metr i chyba nawet on sam nie wie, jak nie zdołał trafić w światło bramki.

Brighton & Hove Albion - Newcastle United 0:0

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier, Fabian Schär, Dan Burn, Sven Botman, Bruno Guimaraes, Joe Willock (76’ Sean Longstaff), Joelinton, Allan Saint-Maximin (75’ Jacob Murphy), Miguel Almiron, Callum Wilson (87’ Chris Wood)

Brighton: Robert Sanchez, Joel Veltman, Lewis Dunk, Adam Webster, Solly March (75’ Kaoru Mitoma), Adam Lallana (65’ Enock Mwepu), Moises Caicedo, Leandro Trossard (75’ Tariq Lamptey), Pascal Gross, Alexis Mac Allister, Danny Welbeck

Sędzia: Graham Scott
Widzów: 31 552