Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane:  9 czerwca 2022, 23:50 | Marek

Ameobi z nadzieją patrzy w przyszłość po przyjściu Dana Ashwortha

Odpowiedzialny za wypożyczenia młodych piłkarzy Shola Ameobi po pierwszych rozmowach z Danem Ashworthem z ekscytacją podchodzi do planów, jakie w Newcastle United będzie chciał wprowadzić nowy dyrektor sportowy klubu.

- To będzie dla nas przełom, jeśli chodzi o operacje piłkarskie. Dan ma ogromne doświadczenie z pracy w FA i w innych rolach. Odnosił też sukcesy, więc jestem podekscytowany możliwością współpracy z Danem i uczeniem się od niego - mówi Ameobi.

- Posiadane doświadczenie oraz jego wizja dla tego klubu, to jest bardzo ekscytujące i mam nadzieję, że to wszystko zostanie wprowadzone w życie. On ma ogromne doświadczenie jak to zrobić i jak to zrobić dobrze.

- To poczucie przywództwa i kierownictwa, które wniesie do operacji piłkarskich będą kluczowe dla sukcesu, jakim będzie pchnięcie klubu naprzód. Jest ważną częścią tego, jestem tym podekscytowany, że będę się mógł uczyć i zobaczyć, co możemy razem zrobić.

Ashworth zapewnił, że chce młodym piłkarzom Newcastle stworzyć ścieżkę, dzięki której będą mogli dostać się do pierwszej drużyny. Ameobi wierzy, że tak będzie.

- To wielka sprawa. To bardzo ważne dla piłkarzy, żeby wiedzieli, że mają szansę - dodaje.

- Jeśli będą wystarczająco dobrzy, to dostaną szansę. Kluby nie zawsze prowadzą taką politykę i kiedy potrzeba piłkarza, to przede wszystkim patrzy się na zewnątrz.

- Myślę, że to ważne, żebyśmy to zrobili jako klub, chcemy tu najlepszych piłkarz, ale musimy to robić równolegle z rozwijaniem naszych talentów, ponieważ w North East talentów nie brakuje.

- W zeszłym sezonie na tym się nie skupialiśmy, ale dobrze słyszeć, że do tego wracamy, do korzeni, jako klub produkujący światowej klasy piłkarzy. Dla piłkarzy usłyszenie takich informacji, to będzie jak muzyka dla uszu.

- Sam jestem produktem naszej Akademii, dlatego tu jestem. To właśnie chcę robić, chcę widzieć jak nasi młodzi piłkarze się rozwijają.

- Mamy jakość, a musimy się upewnić, że jako trenerzy i jako klub robimy swoje, żeby rozwijać te talenty. To naprawdę ważne, żeby jako klub mieć taką wizję.

- Dzieci nie pokonają kolejnych szczebli, jeśli nie będziemy mieli wizji, żeby tego dokonać, a Dan pokazał w przeszłości, że to potrafi i dlatego jestem tym podekscytowany.

- Jeśli spojrzy się na to, co zrobił w West Bromwich oraz Brighton i jacy chłopcy stamtąd wyszli, to jest to wielka część jego modelu działania, a teraz Dan przynosi to tutaj, a wiem, że właściciele, Mehrdad i Amanda, również tego chcą.

- On jest kluczem do otworzenia tych strategii i rozwiązań, których potrzebujemy do rozwijania się wokół Eddiego Howe’a oraz jego zespołu.

- Chodzi o to, żeby połączyć wszystko razem i umieścić wszystko na swoim miejscu, żeby ułatwić nam zadanie. Po pierwszej naszej rozmowie wiem, że jest podekscytowany zrobieniem tego.

Komentarze | 1

BonnyLad napisał:11.06.22, 04:05
Dan ma zajebiste podejście do życia, uśmiech Nasz człowiek, świetlana przyszłość przed Nami , Botman jest

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Burnley - Newcastle

Premier League

22.05.2022, 17:00

Turf Moor

Następny mecz: Newcastle - Gateshead VS

Sparing

09.07.2022, 13:00

Newcastle United Training Centre

Terminarz 09.07 Gateshead (d)15.07 1860 Munich (n)18.07 Mainz (n)26.07 Benfica (w)29.07 Atalanta (d)30.07 Bilbao (d)
Tabela 1. Man City 38 932. Liverpool 38 923. Chelsea 38 744. Tottenham 38 715. Arsenal 38 696. Man Utd 38 58

Z obozu rywala

Rząd Wielkiej Brytanii nałożył sankcje na Romana Abramowicza, przez które nie będzie mógł sprzedać Chelsea i m.in. dokonywać transferów.

Wesley Fofana podpisał nowy kontrakt z Leicester City do 2027 roku. Francuz gra dla Lisów od lata 2020 roku.

Tyler Roberts zerwał ścięgno podkolanowe w meczu Leeds z Leicester i przeszedł operację, co wykluczy go z gry do końca sezonu.

Pedro Neto podpisał nowy kontrakt z Wolverhampton Wanderers do 2027 roku. Portugalczyk gra dla Wilków od lata 2019 roku.

Jamie Vardy wypadnie z gry na kilka tygodni z powody kontuzji kolana, jakiej doznał w meczu Leicester City z Leeds United.

Wideo

Zapis pierwszej konferencji prasowej z udziałem Eddiego Howe'a. 8 listopada 43-latek objął funkcję głównego trenera Srok.

 

© NUFC.com.pl