Dodane: 17 stycznia 2022, 23:30 | Marek

U-18: Sroki w piątej rundzie FA Youth Cup po nerwówce z Colchester

W meczu 4. rundy FA Youth Cup, drużyna Newcastle United do lat 18 wygrała na St. James’ Park z Colchester United 3:2. Sroki prowadziły 3:0, ale na koniec emocji nie brakowało.

Pierwszy gol padł już w 12 minucie, gdy goście mieli problem z wybiciem piłki po rzucie rożnym. Ostatecznie futbolówka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć Colchester miało lepsze okazje i nawet trafiło siatki, ale ze spalonego i sędzia nie uznał gola. Z kolei Sroki straciły przez uraz Jaya Turnera-Cooke’a.

Jednak już 7 minut po przerwie Callum McNally dopadł do wybitej po rzucie rożnym piłki i strzałem z woleja podwoił prowadzenie Srok.

Minęło 10 minut i było 3:0 dla Srok. Ndiweni dostał piłkę po prawej stronie pola karnego i strzałem po ziemi w dalszy róg bramki nie dał szans bramkarzowi gości.

Piłkarze Colchester się nie poddawali i na kwadrans przed końcem wrócili do gry. Max Thompson obronił strzał Kaana Bennetta, ale przy dobitce Samsona Tovide’a był bezradny.

Sroki w tym spotkaniu straciły trzech piłkarzy przez urazy, co przełożyło się na aż jedenaście doliczonych minut do regulaminowego czasu gry. Goście wykorzystali to i złapali kontakt po trafieniu T’aizo Marcela-Delavera do pustej bramki, ale było to tylko trafienie na otarcie łez.

W piątej rundzie, której mecze mają być rozegrane do 5 lutego, Sroki zmierzą się na wyjeździe z Blackpool. W czwartej rundzie Mandarynki wyeliminowały Cheltenham Town.