Dodane: 15 stycznia 2022, 22:32 | Marek

Niewykorzystana szansa na ucieczkę ze strefy spadkowej, remis z Watford

Newcastle United prowadziło z Watfordem na St. James’ Park do 88 minuty po golu Allana Saint-Maximina, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, bo tuż przed końcem do wyrównania strzałem głową doprowadził Joao Pedro.

Już po dwudziestu minutach Joelinton mógł, a nawet powinien mieć dwa gole na koncie. W pierwszej sytuacji wyprzedził w polu karnym Jeremy’ego Ngakię, doszedł do dośrodkowania Ryana Frasera z prawej strony i skierował piłkę w stronę bramki, lecz trafił tylko w poprzeczkę.

Chwilę później znów dośrodkowanie Frasera, tym razem z lewej strony, trafiło do Brazylijczyka, który dostawił nogę i fatalnie spudłował.

Również dwie szanse w krótkim odstępie czasu miał debiutujący w barwach Srok Chris Wood, jednak w obu przypadkach Nowozelandczyk głową przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Przewaga Srok się utrzymywała i pojawiły się kolejne okazje na gola. Fabian Schär główką strzelił obok, z kolei Sean Longstaff strzelił bardzo niecelnie z 20 metrów.

Tuż po przerwie w końcu udało się otworzyć wynik. Allan Saint-Maximin skorzystał na błędzie Ngakii, który stracił piłkę, a francuski skrzydłowy Newcastle ruszył do środka boiska, wpadł w pole karne, minął jednego rywala i strzałem w krótki róg zaskoczył Bena Fostera.

Goście próbowali odrabiać straty i byli bardzo blisko tego. Najpierw Joshua King urwał się obrońcom Srok, ale nie dał rady pokonać Martina Dubravki w sytuacji „jeden na jednego”.

Później po błędzie Jamaala Lascellesa na bramkę Srok ruszył Emmanuel Dennis, który wyłożył piłkę Moussie Sissoko, lecz były piłkarz Newcastle nie trafił nawet w światło bramki.

Newcastle nie miało już takiej przewagi jak w pierwszej połowie i nie stwarzało sobie okazji strzeleckich. W końcu na strzał zza pola karnego zdecydował się Jonjo Shelvey, ale jego próba wylądowała wysoko na trybunie Leazes Stand.

Dwie minuty przed końcem Watford zdołał doprowadzić do wyrównania. Kiko Femenia wrzucił piłkę w pole karne Srok, a tam najwyżej wyskoczył Joao Pedro i główką pokonał Dubravkę.

Newcastle United - Watford 1:1 (0:0)
Saint-Maximin (49’) - Pedro (88’)

Newcastle: Martin Dubravka, Kieran Trippier, Jamaal Lascelles, Fabian Schär, Paul Dummett, Jonjo Shelvey, Joelinton, Sean Longstaff, Ryan Fraser (74’ Ryan Fraser), Allan Saint-Maximin (86’ Miguel Almiron), Chris Wood

Watford: Ben Foster, Jeremy Ngakia (66’ Kiko Femenia), Samir, Hassane Kamara, Craig Cathcart, Moussa Sissoko, Juraj Kucka (77’ Tom Cleverley), Edo Kayembe, Emmanuel Dennis (84’ Cucho Hernandez), Joao Pedro, Joshua King

Sędzia: Paul Tierney
Widzów: 52 223