Dodane: 22 listopada 2021, 23:59 | Marek

U-23: Wygrana z Forest, hat-trick Andersona

Drużyna Newcastle United do lat 23 pokonała na wyjeździe Nottingham Forest 3:1, a wszystkie gola dla Srok strzelił Elliot Anderson. Gospodarze od 13 minuty grali w osłabieniu.

Już w czwartej minucie w pole karne Forest wpadł Joe White i został sfaulowany przez Sama Sandersa, a jedenastkę na gola zamienił Anderson.

Chwilę później gospodarze dostali kolejny cios po tym, jak bramkarz Nicky Hogarth wybiegł z pola karnego i zagrał piłkę ręką, za co zobaczył czerwoną kartkę.

W pierwszej połowie wynik już nie uległ zmianie, a to grający w osłabieniu Nottingham miał lepsze okazję na gola. Jednak sześć minut po przerwie Anderson skorzystał z podania Matta Bondswella i strzałem z pierwszej piłki pokonał rezerwowego bramkarza.

W 71 minucie Anderson skompletował hat-tricka, tym razem wykorzystując błąd obrony rywali.

Srokom jednak nie udało się zachować czystego konta. Sześć minut przed końcem strzał Lewisa Salmona został zablokowany w zatłoczonym polu karnym, ale odbita piłka wróciła do niego i za drugim podejściem piłkarz Forest trafił do siatki.