Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 19 listopada 2021, 00:19 | Marek

Wilson: Teraz treningi są intensywniejsze

Callum Wilson ujawnił, że po przyjściu Eddiego Howe’a do Newcastle United, treningi stały się intensywniejsze w celu zmiany stylu gry Srok. Z wypowiedzi 29-letniego napastnika wynika, że kibice mogą spodziewać się odważniejszej gry United.

Już na filmie z pierwszego treningu pod wodzą Howe’a było widać większe zaangażowanie, a wielu fanów zainteresowało ćwiczenie, gdy piłkarze biegali do sygnału dźwiękowego.

- Test, który przeprowadziliśmy, trwał tylko sześć minut. Jednak był miernikiem tego, na jakim poziomie jest nasza kondycja. Teraz pracujemy z większą intensywnością - mówi Wilson.

Najlepszy strzelec Srok dodaje na temat treningu: - Żeby grać w określonym stylu, to trzeba sobie radzić z wymaganiami tego treningu, a my chcemy grać ofensywny futbol.

- Będzie o wiele więcej presji na piłkę i będziemy ustawieni wyżej na boisku. Żeby to zrobić, to trzeba trenować z taką intensywnością i trenować tak, żeby poprawiać swoją kondycję.

- Jeśli o nas chodzi, to mieliśmy styl gry, przy którym nie byliśmy zbyt często przy piłce i byliśmy cofnięci. Dochodzisz do pewnego poziomu kondycji. Nagle, gdy nie pracujesz nad tym codziennie, to dość szybko możesz opaść z sił.

- Dla nas to jest dobry moment, żebyśmy poczuli w nogach trochę więcej sprintów oraz intensywności. Mam nadzieję, że to nam pomoże, gdy mecze będą rozgrywane częściej.

Nowi właściciele Newcastle długo szukali odpowiedniego kandydata, który obejmie stery w pierwszej drużynie i Wilson cieszy się, że w końcu do tego doszło podczas przerwy na mecze drużyn narodowych w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

- To był dobry moment - przyznaje. - W piłce starasz się skupić na swojej pracy, ale słyszysz jak ludzie mówią o różnych menedżerach, którzy mogą przyjść do klubu albo otrzymujesz wiadomości od ludzi: „Może tu dojść do ponownego spotkania”.

- O takich rzeczach się mówi. Jednak starasz się skupić na swojej pracy. Teraz nowi właściciele widzą Eddiego jako idealnego kandydata i mamy za sobą wspaniały tydzień.

- Zmiany z nowym menedżerem są świetne. Treningi są teraz o wiele intensywniejsze.

O ponownej współpracy z Howe’em, którego zna z Bournemouth, powiedział: - Dobrze jest znów na siebie trafić. Kiedy ktoś pomógł ci tak bardzo w karierze, w przeszłości dał ci platformę, by pokazać swój talent oraz dał grać, to jesteś za to wdzięczny.

- I tak mieliśmy bardzo dobre relacje, ale dziwne rzeczy dzieją się w piłce. Nasze ścieżki znów się spotkały. Jestem przekonany, że będzie to bardziej udana przygoda, niż w Bournemouth.

- Z menedżerem, a już z nim kiedyś pracowałem, to kiedy pracujecie razem, to jest to podróż. Z tego co z nim doświadczyłem, to zaczynasz w pewnym punkcie i podążasz określoną drogą.

- Osiągasz początkowy sukces, a potem jest to pozytywny efekt spirali. To sprawia, że wszyscy wierzą w ten styl gry, wierzą w etykę pracy i wierzą w tę kulturę. To rodzi kolejne sukcesy. Menedżer przyszedł tutaj, żeby właśnie to zrobić.

W mediach często pojawiały się informacja o bójkach i kłótniach między piłkarzami Srok lub między piłkarzem a trenerem. Howe ma to zmienić.

Wilson wyjaśnia: - Ukróci każdy brak dyscypliny i zrobi wszystko, co musi być zrobione. Będzie wymagał wysokich standardów i profesjonalizmu, wszystkiego tego, czego trzeba, żeby walczyć w każdej kolejce Premier League.

- Jeśli to będziemy mieli, to ostatecznie to wprowadzi jedność. Wychodzisz na boisko i biegacie dla siebie nawzajem, pracujesz dla menedżera oraz kolegów z drużyny.

- To jest środowisko, jakie próbują tutaj wprowadzić. Tu nie chodzi o żadne indywidualności. Jesteśmy drużyną, klubem, wszyscy zjednoczeni razem.

Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Newcastle - Brentford

Premier League

20.11.2021, 16:00

St. James' Park

Następny mecz: Newcastle - Norwich VS

Premier League

30.11.2021, 20:30

St. James' Park

Terminarz 30.11 Norwich (d)04.12 Burnley (d)12.12 Leicester (w)16.12 Liverpool (w)19.12 Man City (d)27.12 Man Utd (d)
Tabela 1. Chelsea 12 292. Man City 12 263. Liverpool 12 254. West Ham 12 235. Arsenal 12 206. Wolves 12 19

Z obozu rywala

Patrick Vieira został nowym menedżerem Crystal Palace. Zastąpił na tym stanowisku Roya Hodgsona, który odszedł z klubu po 4 latach pracy.

Wolves pozyskali Francisco Trincao z Barcelony na zasadzie rocznego wypożyczenia. Wcześniej do klubu dołączył obrońca Yerson Mosquera.

Leeds United wykupiło Jacka Harrisona z Manchestereru City. 24-latek ostatnie trzy lata spędził na wypożyczeniu w klubie z Ellan Road.

Norwich City wypożyczyło z Chelsea Billy’ego Gilmoura. Reprezentant Szkocji spędzi z Kanarkami cały sezon.

Leicester City pozyskało Boubakary’ego Soumare z Lille. Francuski pomocnik miał kosztować Lisy 17 milionów funtów.

Wideo

Zapis pierwszej konferencji prasowej z udziałem Eddiego Howe'a. 8 listopada 43-latek objął funkcję głównego trenera Srok.

 

© NUFC.com.pl