Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane:  7 października 2021, 01:20 | Marek

Media o przejęciu Srok: Prawnicy pracują, Bruce się pakuje

W środowy wieczór zmiana właściciela Newcastle United była tematem numer 1 w brytyjskich serwisach sportowych. Przejęcie przez Saudyjczyków klubu z rąk Mike’a Ashleya nie było nigdy tak blisko, a dzielić nas mają nas od tego dni, a może nawet godziny.

The Telegraph: Prawnicy Premier League mieli bardzo pracowitą środę, żeby załatwić wszystkie prawne sprawy związane ze zmianą właściciela Newcastle. Dlatego spekuluje się, że zmiana może być ogłoszona już w czwartek.

Luke Edwards z The Telegraph potwierdził, że rząd saudyjski bezpośrednio skontaktował się z Premier League, by dowiedzieć, co zrobić, by móc wykupić klub i doszedł do porozumienia z telewizją beIN Sport, wypłacił jej miliard dolarów rekompensaty za blokowanie ich stacji na terenie kraju przez 4 lata i pirackie nadawanie meczów Premier League.

The Telegraph podaje też, że kibice Srok raczej nie powinni spodziewać się takich inwestycji, jakie miały miejsce w Manchesterze City, bo nowi właściciele będą chcieli rozwijać klub etapowo. Edwards nie ma jednak wątpliwości, że Saudyjczycy kupują klub, by zdobywać trofea.

The Mirror: Steve Bruce nie ma wątpliwości, że przyjście nowych właścicieli będzie oznaczał jego koniec na St. James’ Park i to natychmiastowy. Nowi właściciele mają zainwestować 250 milionów funtów w nowych piłkarzy oraz infrastrukturę.

Sky Sports: Keith Downie potwierdził, że pirackie nadawanie Premier League i blokowanie beIN Sport w Arabii Saudyjskiej było głównym problemem, ale sprawa została już załatwiona, choć jest jeszcze kilka mniejszych problemów do rozwiązania.

BBC Sport: Według publicznego nadawcy, już w czwartek zostanie potwierdzona zmiana właściciela Newcastle United, a zaplanowany na styczeń arbitraż się nie odbędzie.

Twitter i mniej wiarygodne źródła: Przedstawiciele konsorcjum byli dzisiaj w Newcastle, obecna miała być też Amanda Staveley, która jest „twarzą” i ważną częścią całego przedsięwzięcia.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 0

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl