Dodane:  5 października 2021, 23:39 | Marek

U-21: Porażka z Harrogate i koniec marzeń o awansie

Drużyna Newcastle United do lat 21 przegrała drugi mecz w EFL Trophy, tym razem z występującym w League Two Harrogate Town 0:2. W bramce Srok stanął Mark Gillespie, ale nie zdołał pomóc młodszym kolegom, a wręcz przeciwnie.

Już w 6 minucie Gillespie popełnił błąd i po jego podaniu rywale przejęli piłkę. Jack Muldoon zagrał do Lloyda Kerry’ego, a ten spokojnie wykończył akcję i dał prowadzenie Harrogate.

Sroki próbowały wrócić do gry, bliski zdobycia gola był Elliot Anderson, który niewiele się pomylił i przeniósł piłkę nad poprzeczką, ale tuż przed przerwą gospodarze wyszli z kontrą, a Danilo Orsi wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie wynik już nie uległ zmianie, choć Newcastle mogło bardziej nacieszyć się grą, niż w pierwszej odsłonie, w której dominowało Harrogate.

Srokom w fazie grupowej został jeszcze jeden mecz przeciwko Mansfield Town, ale wyniki w grupie tak się ułożyły, że awans zapewniony mają już Harrogate i Sheffield Wednesday, a Sroki i Mansfield zagrają ze sobą w trzeciej kolejce jedynie o honor.