Dodane:  1 października 2021, 23:50 | Marek

U-23: Sroki przegrały ze Stoke i z Fulham

Drużyna Newcastle United do lat 23 ma już na swoim koncie pięć porażek z rzędu we wszystkich rozgrywkach po tym, jak przegrała ze Stoke City i Fulham.

W spotkaniu ze Stoke Newcastle prowadziło do przerwy po bramce Elliota Andersona z rzutu karnego, ale już na początku drugiej połowy wyrównał D’Magio Wright-Phillips, dobijając piłkę po interwencji Dana Langleya.

W 71 minucie Stoke już prowadziło po strzale z woleja Thomasa Sparrowa, a 5 minut później na 3:1 podwyższył Tyrese Campbell. Na 10 minut przed końcem Sroki odpowiedziały golem Adama Wilsona, ale na gola wyrównującego już zabrakło.

Premier League 2

Newcastle United - Stoke City 2:3 (1:0)

Gole: Anderson (43’-k.), Wilson (80’) - Wright-Phillips (49’), Sparrow (71’), Campbell (76’)

Skład NUFC: Dan Langley, Joe Oliver, Charlie Wiggett, Brad Cross (84’ Cameron Ferguson), Remi Savage, Josh Scott, Niall Brookwell (78’ Jack Young), Joe White, Elliot Anderson, Lucas De Bolle (45’ Adam Wilson), Dylan Stephenson

W meczu z Fulham, Sroki już w drugiej minucie zaskoczyły rywali, gdy udało się przejąć piłkę i zagrać prostopadłe podanie do Dylana Stephensona, który urwał się obrońcy i zdobył gola.

Druga połowa należała do Fulham. Najpierw fatalny błąd obrońcy wykorzystał Terry Ablade, na 2:1 strzelił po ziemi Jay Stansfield, a końcowy wynik główką ustalił Connor McAvoy.

Fulham - Newcastle United 3:1 (0:1)

Gole: Ablade (53’), Stansfield (67’), McAvoy (72’) - Stephenson (2’)