Dodane: 23 lipca 2021, 23:49 | Marek

Fraser, Longstaff i Wilson trafiają w wygranym sparingi z Doncaster Rovers

Drugi sparing tego lata był zdecydowanie bardziej udany dla Newcastle United. Po niedzielnej porażce z York City, teraz Sroki pokonały na wyjeździe Doncaster Rovers 3:2.

Sroki objęły prowadzenie w 12 minucie, gdy lewym skrzydłem ruszył Jamal Lewis, podał przed pole karne do Ryana Frasera i ten strzałem z 18 metrów pokonał bramkarza.

Po kolejnych 12 minutach znów Lewis rozpoczął akcję lewym skrzydłem, później Allan Saint-Maximin wpadł w pole karne i oddał piłkę Lewisowi. Lewy obrońca Srok wyłożył ją Seanowi Longstaffowi, który wyciągnął nogę i trafił do bramki.

W 30 minucie Doncaster zdobyło kontaktowego gola. Kąśliwy strzał zza pola karnego sprawił problemy Danowi Langleyowi, który zdołał tylko odbić piłkę w bok, a przy dobitce Tommy’egp Rowe’a nie miał już nic do powiedzenia.

Po przerwie Newcastle odzyskało dwubramkową przewagę. Sroki wyszły z szybką kontrą, Fraser zagrał za linię obrony, do piłki dopadł Callum Wilson i strzałem po ziemi zdobył gola.

Obie drużyny miały na kolejne gole. Jeden z testowanych piłkarzy Doncaster trafił technicznym strzałem w poprzeczkę, a po drugiej stornie Fraser przeniósł piłkę nad poprzeczką w bardzo dobrej sytuacji, po której powinna paść czwarta bramka dla Srok.

W 76 minucie gospodarze w końcu zdobyli gola na 2:3 po główce Omara Bogle’a, ale taki wynik utrzymał się już do końca.

Newcastle United 2:3 (1:2)
Rowe (30’), Bogle (76’) - Fraser (12’), S. Longstaff (24’), Wilson (56’)

Skład NUFC: Dan Langley, Jacob Murphy (82’ Tom Allan), Isaac Hayden (57’ Federico Fernández), Jamaal Lascelles (c) (82’ Kelland Watts), Paul Dummett (70’ Ciaran Clark), Jamal Lewis (85’ Matt Bondswell), Jeff Hendrick, Sean Longstaff, Ryan Fraser (76’ Jack Young), Allan Saint-Maximin (67’ Dwight Gayle), Callum Wilson (67’ Matty Longstaff)