Dodane: 19 lipca 2021, 18:31 | Marek

U-23: Przegrana z Harrogate w zastępstwie seniorów

Drużyna Newcastle United do lat 23 przegrała 1:2 na wyjeździe mecz sparingowy z Harrogate Town. Drugi zespól Srok zagrał w tym meczu w zastępstwie pierwszej drużyny.

Plany zakładały, że pierwsza i druga drużyna zostaną wymieszane, by w tym samym czasie rozegrać dwa sparingi z York City i Harrogate Town. Wszystkie te plany trafiły do kosza, gdy COVIDem zaraził się Karl Darlow i dla bezpieczeństwo nie mieszano obu zespołów.

Z szóstoligowym York zagrała pierwsza drużyna i przegrała 0:1, z kolei z występującym w czwartej lidze Harrogate zmierzył się zespól prowadzony przez Chrisa Hogga.

W meczu gospodarze przeważali i objęli prowadzenie w 43 minucie, gdy po rzucie rożnym główką do bramki trafił Connor Hall. Sześć minut po przerwie wyrównał 16-letni Kyle Crossley po indywidualnej akcji, a w końcówce zwycięstwo Harrogate zapewnił Aaron Martin.

Obie drużyny spotkają się ponownie na jesień w fazie grupowej EFL Trophy.

Harrogate Town - Newcastle United U-23 2:1 (1:0)
Bramki:
Hall (43’), Martin (83’) - Crossley (51’)

Skład NUFC na pierwszą połowę: Turner, Barrett, Wiggett, Cross, Bondswell, Thomson (De Bolle, 38), Young, White, Allan, Wilson, Stephenson

Skład NUFC na drugą połowę: Brown, Scott, Longelo, De Bolle, Stewart, Miley, Ferguson, McEntee, Crossley, Savage, Flaherty