Dodane:  6 maja 2021, 23:02 | Marek

Schär zawieszony na trzy mecze, odwołanie Srok odrzucone

Fabian Schär dopiero co wrócił na boisko, a już czeka go kolejna przerwa. Szwajcarski obrońca będzie musiał pauzować w trzech kolejnych spotkaniach.

Schär wrócił po kontuzji w meczu z Arsenalem i wszedł na boisko w 72 minucie, ale tuż przed samym końcem dostał czerwoną kartkę za ostry faul na Gabrielu Martinellim.

Newcastle United złożyło odwołanie, próbując skrócić karę zwieszenia dla swojego piłkarza, ale komisja dyscyplinarna uznała, ze sędzia podjął słuszną decyzję.

Dla 29-latka to bardzo zła wiadomość w perspektywie Euro 2020. Przez ostatnie trzy miesiące leczył kontuzję kolana, a po 18 minutach po powrocie na boisko dostał czerwoną kartkę, która wykluczy go z gry w trzech z ostatnich czterech kolejek.

Schär będzie miał tylko jeden mecz, wyjazdowy z Fulham na zakończenie sezonu, żeby pokazać, że selekcjoner reprezentacji Szwajcarii może mu zaufać podczas Euro 2020.